Чи допомагають окуляри при астигматизмі

Чи допомагають окуляри при астигматизмі

Астигматизм — одне з найбільш частих порушень зору, при якому людина не просто погано бачить, через короткозорість або далекозорiсть, але і страждає через те, що зображення роздвоюється, пливе. Крім того, що астигматизм — порушення зорової функції, з ним так само пов’язані такі неприємні відчуття, як головний біль, відчуття різі в очах, їх підвищена стомлюваність. Тепер розглянемо таке питання, як: чи допомагають окуляри при астигматизмі?

Скажімо так, якщо у людини діагностується не надто висока короткозорість і легка ступінь астигматизму (до 0,50 діоптрії), то окуляри не потрібні зовсім. Винятком є дитяча короткозорість і астигматизм через те, що око дитини зростає (до 14 років), і проблеми можуть посилюватися.

Чи потрібні окуляри при астигматизмі дітям і дорослим

Якщо ж астигматизм і пов’язан з ним проблеми (далекозорість та короткозорість) вище, то тут носіння окулярів є обов’язковим. Позбавити людину від проблеми не вийде, але коригувати зір і уникати вищезгаданих проблем, можна. Так що, офтальмологи настійно рекомендують носити окуляри з астигматичними лінзами. Причому робити це постійно.

Інша справа, який сенс вкладати в питання, чи допомагають окуляри при астигматизмі? Якщо мова йде про те, щоб коригувати зір, зробити життя комфортнішим і усунути головні болі, печіння і різь в очах, їх почервоніння — окуляри від астигматизму допомагають повною мірою. Якщо ж мова йде про те, щоб позбутися від астигматизму, вилікуватися, то тут необхідно розуміти, що зробити це можна, як і в разі лікування короткозорості / далекозорості, тільки хірургічним шляхом.

Так що, чи допомагають окуляри при астигматизмі — питання двояке, і однозначну відповідь дати на нього, досить складно, навіть досвідченому офтальмологу. Все залежить від того, який сенс вкладати в це питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1