Як повинні сидіти окуляри на вухах

посадка окулярів

Як повинні сидіти окуляри на вухах — це важливо знати, адже від правильної посадки окулярів залежить ваш комфорт і якість вашого зору.

При виборі окулярів важливо відштовхуватися не тільки від їх зовнішнього вигляду, але і від того як ви себе почуваєте в них. У вас не повинно бути жодного дискомфорту. Часто люди скаржаться на те, що окуляри тиснуть на перенісся, тиснуть за вухами, або ж сповзають.

Якщо ви купуєте окуляри в оптиці, вам повинні допомогти вибрати оправу і лінзи. Після чого повинні відрегулювати посадку окулярів. Але часто консультанти або зовсім не роблять цього, або роблять не якісно свою роботу.

Що робити якщо окуляри тиснуть за вухами?

 • Якщо ви відчули неприємні відчуття за вухами, потрібно відрегулювати заушники.
 • Завушник повинен згинатися вниз прямо за вухом. Порухайте ним, поки не відчуєте, що вам в оправі зручно. Його вигин повинен розташовуватися за вухом, маючи невеликий запас (2-3 мм). Якщо проміжок більший, підтягніть його.
 • Якщо завушник сильно загнутий, злегка ослабте його.

Як відбувається затягування чи ослаблення заушника:

 • Нагрійте завушник феном для волосся, щоб матеріал оправи пом’якшав.
 • Якщо вам потрібно затягнути завушник, однією рукою тримайте його, а іншою гніть його вниз.
 • Якщо вам потрібно послабити завушник, однією рукою тримайте його, а іншою гніть вгору.

Як повинна оправа сидіти на обличчі?

Представляємо вам 10 порад по підбору зручної оправи:

 1. Оправа не повинна спадати. Порухайте головою, легенько опустіть її вниз. Оправа повинна залишатися на своєму місці, але при цьому вона не повинна тиснути на скроні.
 2. Вибирайте оправу з легкою вагою. Важка оправа буде тиснути на перенісся. А від занадто важкої металевої оправи можуть з’явитися рани.
 3. Найкраще вибирати оправу у якої регулюються носоупори. Тоді можна їх відрегулювати під вас.
 4. Місце окулярів на переніссі. Вони повинні впиратися в кісткову систему носа, а не в хрящову.
 5. Завушники тримають оправу на вухах і не дозволяють їм сповзати, коли ви нахиляєтеся. Але вони не повинні викликати дискомфорт на вухах, або за ними.
 6. Оправа не повинна контактувати з щоками, а тим більше тиснути на них. Ваші щоки можуть торкнутися оправи, коли ви посміхаєтеся. Це допустимо.
 7. У кожного з нас є асиметрія голови і обличчя. У когось вона більш виражена у когось менше. Тому необхідно відрегулювати оправу так, щоб вона ще більше не підкреслювала всі нерівності.
 8. Окуляри не повинні прикривати брови.Красиво виглядає коли верхня лінія оправи повторює лінію брів, яка знаходиться трохи вище оправи. Але існують моделі оверсайз, які в будь-якому випадку закриють ваші брови.
 9. Вибирайте окуляри з флексами на дужках. Ви зможете самостійно регулювати їх на вухах, щоб вони не тиснули і не спадали.
 10. Якщо ви поносили окуляри пів години і у вас з’явилися не приємні відчуття — оправа вам не підходить. Правильно підібрана оправа не повинна тиснути на область вух, скронь, або носа.

Тепер ви знаєте всі нюанси коректного підбору окулярів і виберете ідеальну для себе пару окулярів.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1