Чи можна при астигматизмі носити звичайні окуляри

окуляри при астигматизмі

Чи можна при астигматизмі носити звичайні окуляри — носити можна, але чи буде від них користь? Адже невідповідні окуляри можуть не просто бути не потрібними, але і нашкодити вашому зору. Не правильно підібрані окуляри викликають сильний дискомфорт.

Чому не можна носити звичайні окуляри при астигматизмі?

Здорове око людини має овальну форму. Якщо у людини астигматизм, його око сферичної форми. Через це у ока порушене фокусування заломлення світла. В результаті чого у людини перед очима спотворене зображення.

Окуляри усунуть цю проблему. Коректно підібрати вам окуляри допоможе тільки окуліст. Він визначить ступінь астигматизму і, якщо потрібно, кількість діоптрій.

  • Якщо у вас прості порушення фокуса, вам призначать циліндричні лінзи. Ця лінза переломлює світлові промені виключно в тій області, де виявлено астигматизм.
  • Якщо у вас більш складний вид астигматизму, вам призначать сфероциліндричні лінзи.Часто астигматизм пов’язаний з міопією, або гіперметропією. В такому випадку окуліст підбирає окуляри, які будуть коригувати обидва захворювання.

Для початку окуліст призначає слабші окуляри, щоб людині було легше до них звикнути.

Приблизно через чотири місяці призначають окуляри сильніші. І тільки після цього призначаються окуляри для корекції вашої проблеми.

У вашому рецепті лікар повинен вказати такі дані як:

  1. Сила основної лінзи в діоптріях.
  2. Оптична сила циліндра з мінусовим, або плюсовим значенням.
  3. Ось циліндра за шкалою Табо.

Адаптація до нових астигматичних окулярів може тривати довго. Так як головному мозку важко сприймати нову картинку.

Чи потрібно носити астигматичні окуляри?

За допомогою окулярів людина бачить навколишній світ чітко, без спотворень. Тому окуляри необхідні з наявністю такого діагнозу, особливо дітям. Для того, щоб мозок дитини міг сприймати правильно все те, що перед його очима.

Якщо людина відмовляється носити окуляри з циліндрами вона ризикує заробити інші очні захворювання, такі як косоокість, або амбліопія.

Людині після сорока років потрібно носити окуляри при необхідності. Одягайте окуляри, щоб почитати, керувати автомобілем, відвідуючи кінотеатр і т.д. Якщо очі не дуже втомлюються, не відмовляйтеся від окулярів.

Окуляри з циліндрами — це окуляри, які на певний час позбавляють вас проблем із зором. Вони не лікують астигматизм, але роблять ваш зір набагато чіткішим та комфортнішим.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1