Чи можна носити окуляри з різними діоптріями

окуляри з різними діоптріями

Чи можна носити окуляри з різними діоптріями — актуальне питання для тих у кого одне око бачить гірше за інше. Людині у якої проблеми із зором дуже не комфортно. А коли у людини відрізняється кількість діоптрій для обох очей — це завдає ще більшого дискомфорту. У такій ситуації складніше вибрати собі відповідну пару окулярів.

В молодості у людини, як правило, немає суттєвої різниці між правим і лівим оком. Найчастіше очам потрібні лінзи з однаковою кількістю діоптрій. З віком в організмі людини відбувається багато змін. Змінюється і структура ока, внаслідок чого зір погіршується. Зміни можуть прогресувати в одному оці швидше, тому виникає істотна різниця в діоптріях лівого і правого ока.

Очі можуть бачити по-різному і в юнацтві. Останнім часом все більше молоді стикається з цією не приємною проблемою. Навіть якщо різниця між очима не велика, дискомфорт від цього великий. Людині стає складніше займатися повсякденними справами. Важко працювати, керувати автомобілем, читати, писати, або займатися рукоділлям.

У даній ситуації виникає питання про підбір окулярів, або лінз. Як зробити правильний вибір?

Нелегко підбирати окуляри, коли зір у людини систематично продовжує погіршуватися і окуляри потрібно частіше міняти. У даній ситуації не рекомендується купувати готові окуляри. Якщо ви не правильно підберете діоптрії, ваш зір може зіпсуватися ще більше.

Як вибрати окуляри з різними діоптріями?

Як говорилося вище, не варто купувати готові окуляри. Купуючи їх ви не можете коректно вибрати необхідні вам лінзи.

Немає конкретних вказівок від лікаря. Якщо у вас велика різниця між очима, окуліст, як правило, призначає лінзи з різними діоптріями з меншим показником. Така рекомендація дається для того, щоб захворювання ока не прогресувало. Це необхідно для того щоб відкоригувати короткозорість, або далекозорість.

Чому не варто купувати готову пару окулярів?

  • Ви не знаєте точної відстані між вашими зіницями. Недотримання цих даних, або неправильно виміряна відстань, може привести до погіршення зору і буде доставляти людині сильний дискомфорт.
  • У вас немає рецепту. Підбирати окуляри самостійно, без рецепта від лікаря нерозумно.
  • При виборі нової оптики не можна використовувати старий рецепт. З часом ваш зір міг покращитись, або погіршитись.

Якісно оцінити ваш зір може тільки лікар. Тільки після діагностики окуліст може надати вам рецепт для окулярів. Для якісного і комфортного носіння окулярів повинно враховуватися дуже багато параметрів. Важливо розуміти для чого вам потрібні окуляри. Причиною може бути астигматизм, міопія, гіперметропія, виправлення пресбіопії, або інші проблеми із зором.

Всі ці дані потрібні для того, щоб окуляри не доставляли людині дискомфорт, а якісно коригували його зір.

Окуляри або лінзи

Якщо вам потрібні різні діоптрії для ваших очей, ви можете використовувати як окуляри, так і лінзи. Труднощі виникають в тому випадку, коли різниця більше 3-ох діоптрій. Відомо, що лінзи з великою кількістю діоптрій набагато товстіші, ніж лінзи з меншою кількістю діоптрій. Тому окуляри з такою великою різницею будуть виглядати не естетично, а вам буде незручно.

Окулісти не рекомендують носити окуляри з такою великою різницею. Максимальна різниця повинна бути в 2,5 діоптрії. Тому лікар намагається підбирати лінзи для зменшення цієї різниці.

Виробники лінз весь час удосконалюють лінзи. Тому зараз не виникає проблем при виборі окулярів з різними лінзами. Iснують спеціальні витончені, тонкі і ультратонкі лінзи. В окулярах з цими лінзами різниця буде не помітною. Тому носіння окулярів з різними лінзами може бути комфортним і результативним.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1