Існує досить велика кількість міфів, які широко поширені в сучасному суспільстві. Один з них — це те, що людина, яка носить окуляри, буде робити це все життя, оскільки позбутися від них неможливо. На думку багатьох, окуляри сприяють погіршенню зору. Чи псують окуляри зір насправді, спробуємо розібратися.
Якщо у людини нормальна структура і будова ока, фокус того зображення, яке передається разом зі світлом, збігається з сітківкою. Людина в цьому випадку бачить нормально. Якщо фокус знаходитися за сітківкою ока — це називається далекозорість. Якщо ж перед сітківкою (оптика занадто сильна) — такий стан називається міопією (короткозорість).
Як при далекозорості, так і при короткозорості, людина бачить без окулярів для зору тільки розмиту картинку. Розмитість картинки залежить від того, наскільки сильно оптика очей спотворює реальну картинку. Окуляри — це прилад, який дозволяє поєднати фокус світлового пучка з сітківкою ока. Вони не лікують, не роблять профілактичного впливу. Так що окуляри — не ліки, вони налаштовані на виконання своєї функції.
Кожен має право вибирати, чи жити в розмитому або чіткому світі. Якщо бажаєте жити в чіткому — носите окуляри, якщо розмита картинка цілком влаштовує — окуляри можна не носити. Відновлюють окуляри зір? Чи є небезпека для людини, який їх постійно носить?
Питання полягає в тому, що окуляри потрібно підбирати правильно. Необхідно проконсультуватися у досвідченого офтальмолога, який вибере лінзи, які допомагають виправити дефекти зору. Якщо ж окуляри підібрати неправильно, це призведе до додаткового навантаження на очні м’язи і, відповідно, до погіршення зору. Так що, псують чи окуляри зір, залежить від того, наскільки правильно вони підібрані.