Як правильно виміряти відстань між очима?

Як вимірювати відстань між зіницями PD

Як правильно виміряти відстань між очима? У кожному рецепті на виготовлення окулярів є така величина, як PD — відстань між зіницями, а по-простому — відстань між очима. Відстань між зіницями — найважливіший параметр при підборі і виготовленні окулярiв для зору. Адже саме воно визначає ті ділянки на сітківці, з максимальною точністю і силою сприймають світло, дають найбільшу гостроту зору.

Отже, як правильно виміряти відстань між очима? Центр лінз повинен збігатися з центрами зіниць. В іншому випадку, окуляри не тільки не зможуть коригувати зір, але і можуть його погіршити, викликаючи зоровий дискомфорт у людини. Не варто вимірювати PD кожен раз, коли замовляєте нові окуляри. Після того, як статеве дозрівання і фізичний розвиток людини закінчилося, PD не змінюється протягом усього життя, воно стабільне.

Чи можна виміряти PD в домашніх умовах?

Розповімо про те, як правильно виміряти відстань між очима в домашніх умовах. Ми не є прихильниками цього методу, оскільки досвідчений офтальмолог впорається із завданням набагато краще. Але якщо є таке бажання, можна виміряти PD і в домашніх умовах.

Як це зробити:

  • помістити лінійку на переніссі і зафіксувати погляд на будь-якій точці, яка знаходиться далеко;
  • для того, щоб правильно виміряти відстань, потрібен ще один чоловік, який виміряє відстань між зіницями за допомогою лінійки;
  • якщо не виходить виміряти відстань між центрами зіниць, можна зробити це, вимірявши відстань від лівого краю лівого зіниці, до лівого краю правого зіниці;
  • найгірший варіант, який має право на існування — самому виміряти PD перед дзеркалом.

Тепер ви знаєте, як правильно виміряти відстань між очима. Але робити це краще, звернувшись за допомогою до досвідченого офтальмолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1