Киснепроникність ока, як пов’язана з контактними лінзами?

Не секрет, що рогівка ока потребує постійного надходження кисню, якщо цього не буде, людське око атрофується і перестане виконувати свої функції. Нестача кисню може викликати такі проблеми, як:

  • порушення обмінних процесів в рогівці і органі зору в цілому;
  • гіпоксія;
  • дегенеративні зміни і запальні процеси в оці.

Киснепроникність очі — це швидкість, з якою молекули газу проникають через одиницю площі, що має певну товщину. Чим вище така швидкість, тим краще відбувається живлення органів зору людини.

Якщо в разі використання окулярiв для зору. Киснепроникність очей жодним чином не змінюється, в порівнянні зі своїми природними показниками. Так контактні лінзи слід вибирати за критеріями, які відповідають за проходження молекул газу, через їх поверхню.

Лінзи першого покоління

Дозволений період носіння не перевищував декількох годин, оскільки киснепроникність була досить низькою. Через певний час виникав якийсь дискомфорт. На думку фахівців, лінзи першого покоління були шкідливі для органів зору.

Гідрогелеві лінзи

Лінзи прекрасно підходять для денного носіння, добре адаптовані до ока. Показник повітропроникності для ока — в межах 50, вміст вологи — 78%. Гідрогелеві лінзи користуються великою популярністю.

Силікон-гідрогелеві лінзи

Повітропроникність лінзи, до складу якої ввели силікон, становить 150-160, що практично не відрізняється від звичайної киснепроникностi поверхні ока. Але тут вдалося домогтися вологості 48%, що вимагає застосування зволожуючих крапель для ока. Але для тих, хто носить силікон-гідрогелеві лінзи, є приємний момент — дозволено цілодобове носіння таких лінз.

Оптимальний варіант — силікон-гідрогелеві, в які повітропроникність лінзи дуже висока. Але офтальмологи все одно радять, знімати контактні лінзи на ніч. А ще краще — користуватися окулярами для зору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1