Коли дитині потрібні окуляри

Коли дитині потрібні окуляри

Одним з найбільш важливих питань для тих батьків, у дітей яких діагностовано короткозорість або далекозорість, є питання, коли дитині потрібні окуляри? На превеликий жаль, існує хибна думка, що окуляри — це «милиці для очей», які можуть відучити очі працювати, сприяють ще більшого погіршення зору, наростання його негативних показників. Отже, коли ж дитині носити окуляри?

Слід відразу ж запам’ятати, що око дитини формується до 14-ти річного віку. І якщо не носити окуляри, які виписав офтальмолог, порушення, будуть постійно прогресувати, зір почне погіршуватися швидшими темпами. Звичайно, ніхто не говорить про те, щоб робити повну корекцію зору. Це не тільки небажано, але й шкідливо. Але деяка корекція, яку дають правильно підібрані окуляри, не завадить.

Повна корекція зору дитини, чи потрібна вона?

Коли дитині потрібні окуляри, перед батьками і фахівцями постає питання, якою мірою коригувати наявні дефекти зору (короткозорість або далекозорість). Раніше вважалося, що зір необхідно коригувати до показника «одиниця» (дитина повинна чітко бачити десяту зверху рядок спеціалізованої таблиці). Це призводило до того, що окуляри для зору дитині виписували неправильно. Зайва корекція дійсно призводить до того, що зір погіршується ще більше. Оптимальний варіант — якщо дитина бачить в окулярах, 7-8 сходинку над рисою. Цього цілком достатньо. Більш повну корекцію роблять тільки тоді, коли око повністю сформується (після 16-17 років).

Так само слід сказати, що в тих випадках, коли короткозорість не надто велика (так само, як і далекозорість) і не завдає дитині шкоди, дискомфорту в повсякденному житті (+/- 0,5 діоптрії), то окуляри і зовсім носити не потрібно. Сподіваємося, що змогли відповісти на питання, коли дитині потрібні окуляри обов’язково.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1