Переказ гостроти зору в діоптрії

гострота зору в діоптріях

Сьогодні ми розповімо про те, що таке переказ гостроти зору в діоптрії, яким чином він здійснюється. Оскільки проблеми із зором, в тій чи іншій мірі, є у багатьох наших співвітчизників, переказ зору в діоптрії цікавий для багатьох з нас.

Що таке гострота зору?

Гостротою зору називають можливість людських очей бачити дві будь-які деталі, при мінімальному куті зору між ними. Нормальною вважається така гострота зору, яка становить величину, відповідну кутку зору в одну дугову хвилину. Нерідко зустрічаються такі випадки, коли гострота зору людини, з корекцією або без неї, перевищує одиницю (1,0).

Гострота зору людини визначається за допомогою спеціалізованої таблиці. Якщо у людини зір  1,0 — це означає, що він бачить перші 10 рядків таблиці Сивцева (побачити її ми можемо в будь-якому кабінеті офтальмолога).

Чи є залежність між гостротою зору і діоптріями?

Визначити залежність між гостротою зору і діоптріями можна, для цього існують певні таблиці. Але переважна більшість фахівців-офтальмологів відноситься до цих методів досить скептично. Справа в тому, що зір кожної людини глибоко індивідуальний, і сказати, наприклад, що наявність зору 0,05 обов’язково супроводжується окулярами з діоптріями -3.00 дптр — в корені невірно. У кожному конкретному випадку потрібно розбиратися індивідуально. Так що, переклад гостроти зору в діоптрії може бути тільки приблизними. Таким, який не відображає дійсну ситуацію із зором людини.

Діоптрія — це така величина, в якій вимірюють силу рефракції. Сила окулярів або контактних лінз відбивається в діоптріях, а гострота зору перевіряється по таблиці Сивцева. Пряма залежність між кількістю діоптрій і гостротою зору відсутня.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1