Що буде, якщо носити більш сильні окуляри?

Сильні окуляри для зору

Один з тих питань, який зазвичай цікавить всіх наших співвітчизників, з діагностованою міопією (короткозорість), є таке питання, як: що буде, якщо носити більш сильні окуляри? Причому багато хто з них помилково вважають, що нічого страшного не станеться, і носити такі окуляри можна.

Насправді, носити більш сильні окуляри, ніж виписав офтальмолог, не варто. Проблема полягає в тому, що міопія — це захворювання, яке характеризується тим, що зображення не фокусується  на сітківці, а перед нею. Якщо ж у людини далекозорість, фокусування зображення відбувається за сітківкою. Окуляри для зору — це можливість коригування фокуса зображення саме там, де воно повинно бути — на сітківкою людини. Але що ж буде, якщо людина, свідомо чи випадково, знехтує порадами офтальмолога і буде носити окуляри з більш сильними діоптріями, ніж йому було виписано?

Дана ситуація не приведе ні до чого хорошого. Справа в тому, що більш сильні лінзи в оправі, почнуть фокусувати зображення не на сітківці, а за нею. У підсумку, зоровим м’язам доведеться ще більше напружуватися, щоб повернути зображення на сітківку. Очі почнуть втомлюватися ще більше і, як результат, зір погіршиться. Не потрібно перенапружувати оптичну систему очей — це загрожує поганими наслідками.

Саме тому, перевіряти зір у офтальмолога, якщо є будь-які його порушення — короткозорість або далекозорість, потрібно не рідше, ніж один раз на рік. Коригування зору повинно здійснюватися постійно. Але, як радять офтальмологи, ніколи не потрібно коригувати зір до гостроти 100%, цілком вистачить, якщо людина бачить 8-9 рядків. Таким чином, оптична система не перенапружується і, як наслідок, зір не погіршується.

Тепер ви знаєте, що буде, якщо носити більш сильні окуляри, ніж це необхідно для корекції зору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1