Що означає зір мінус?

зір мінус

Берегти свій зір потрібно з самого дитинства. Одна з найбільших помилок сучасних батьків — то, що вони дають дітям, з самого дитинства, багато дивитися телевізор, планшет, грати в різні ігри на своїх гаджетах. Що означає зір мінус (по-науковому — міопія)? Давайте розбиратися в цьому разом.

Людина погано розрізняє ті предмети, які знаходяться на деякій відстані від нього. Причому, чим далі знаходиться предмет, тим гірше його бачить людина. Якщо при нормальному зорі, зображення проектується на сітківку ока, при зорі мінус — воно фокусується в області перед сітківкою, і чим вища короткозорість, тим далі від сітківки відбувається фокусування.

Причиною виникнення короткозорості може бути збільшення очного яблука. Чим більше очне яблуко, тим вище рівень короткозорості. Це один з відповідей на питання, що означає мінусове зір.

Які міри зору мінус можна виділити?

Офтальмологи розрізняють кілька ступенів міопії в залежності від того, наскільки велика кількість діоптрій, налічує короткозорість:

  • слабка короткозорість — до 3 діоптрій (включно);
  • середня — до 6 діоптрій включно;
  • висока міопія — більш, ніж 6 діоптрій. Межі високій короткозорості не визначаються. Вона може досягати 10, 20, 30 і вище діоптрій.

Багато хто вважає, що короткозорість може бути лише природженим, і дитина, у якого із зором все в порядку, як і у його батьків, уникне міопії. Насправді, ситуація дещо інша. Якщо дитина з самого дитинства багато проводить часу з планшетом, смартфоном, багато дивиться телевізор, його очні м’язи постійно знаходяться в напрузі. А оскільки очi ще не сформованi, небезпека міопії дуже висока.

Тепер ви знаєте, що означає зір мінус у людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1