Що означає SPH CYL AX в рецепті для окулярів?

SPH CYL AX рецепт окуляри

Оскільки багато з нас мають певні проблеми із зором, для нас дуже важливо знати, що значить SPH, CYL, AX в рецепті для окулярів? Звичайно, про це можна запитати офтальмолога на прийомі, але проводити лекцію лікар навряд чи буде, тому варто ознайомитися з нашою статтею.

Сфера (SPH)

Сила тієї лінзи, яка знадобиться для найбільш правильної корекції короткозорості (міопії) або далекозорості, вимірюється в діоптріях. А позначення SPH показує, що лінза сферична по всій своїй площі, має додаткову силу, що дозволяє коригувати проблеми із зором. Поруч з позначенням сфери (SPH) присутня та чи інша цифра, і чим далі вона від 0, тим сильніше проблеми із зором.

CYL — циліндр

Окуляри для зору з цим показником потрібні в тому випадку, якщо у людини діагностовано астигматизм (неправильна будова рогівки). На відміну від сферичної лінзи, що має однакову форму по всій своїй площі, лінзи з циліндром мають нерівну поверхню, що дозволяє коригувати природну аномалію рогівки або кришталика. Тут так само вказується певна цифра поруч з позначенням. І чим далі ця цифра від 0, як і в першому випадку, тим сильніше знадобиться лінза для корекції астигматизму.

AX (вісь)

Так само використовується в лінзах, якi служать для корекції астигматизму. Показник AX говорить про те, під яким градусом потрібно розмістити в оправі лінзу для того, щоб коригувати астигматизм у людини, дозволити йому нормально бачити. Вимірювання осі проводиться в діапазоні чисел від 1 до 180. 1 в даному випадку свідчить про те, що лінза розташована вертикально, а 180 — горизонтально. Замовляти такі складні окуляри найкраще в спеціалізованій оптиці, де допоможуть завжди.

Тепер ви, шановні читачі, знаєте, що означає SPH, CYL, AX в рецепті для окулярів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1