Що таке монофокальні окуляри

окуляри з монофокальними лінзами

Що таке монофокальні окуляри — це окуляри, в які встановлені найпопулярніші та затребувані лінзи.

Якщо людині потрібні «мінусові», або «плюсові» окуляри їй призначать монофокальні окуляри. Також вони рекомендовані при міопії, гіперметропії і при наявності астигматизму.

Якщо у вас простий рецепт, вам підійдуть стандартні монофокальні лінзи. Але якщо вам потрібні окуляри з високою оптичною силою, радимо вам ознайомиться з потоншеними, оптимізованими, або індивідуальними однофокусними лінзами.

Крім перерахованих вище лінз існують також біфокальні і прогресивні лінзи. У цієї лінзи кілька оптичних зон. Окуляри з прогресивними лінзами потрібні людям з наявністю вікової далекозорості (пресбіопії).

Кому потрібні монофокальні окуляри?

Окуляри з монофокальними лінзами потрібні людям, які потребують корекції зору на певній дистанції. Окуляри потрібні, або для того, щоб добре бачити на відстані, або для читання.

Монофокальна лінза може бути як пластиковою так і скляною.Також лінза може бути потоншеною і на неї можна нанести різні покриття.

Покриття бувають:

 

  • Антиблікові
  • Водовідштовхувальні
  • Зміцнюючі
  • УФ-блокуючі
  • Багатофункціональні

 

В даний час пластикові лінзи стали відмінною заміною скляним лінзам. Адже пластик безпечніший, легший і міцніший. Якщо людині потрібні високі діоптрії, можна встановити потоншені пластикові лінзи. Вони не важкі і не товсті. Завдяки цьому виглядають такі окуляри дуже красиво і вони набагато зручніші.

Щоб лінзу не дряпалася на неї наносять спеціальне покриття, яке захищає від подряпин.

Пластикова лінза може бути прозорою, тонованою, або фотохромною.

Звикання до монофокальних лінз

Якщо лікар вам призначив окуляри з монофокальними лінзами, або оновив старий рецепт у вас може виникнути певний дискомфорт.

У вас може виникнути запаморочення, нудота, печіння і біль в очах, або інші неприємні відчуття. До монофокальних окулярів потрібно звикнути. Період адаптації у кожного індивідуальний. Але в середньому він триває від 1 до 14 днів.

Якщо у вас міопія, одягнувши окуляри вам буде все здаватися маленьким. Подивившись на підлогу, вам буде здаватися, що вона дуже далеко. Подивившись в кімнату вона буде здаватися вам більш глибокою.

Якщо у вас гіперметропія, в нових окулярах все буде здаватися збільшеним. Незважаючи на це, людський мозок дуже скоро звикне до того, що ви стали бачити по-іншому.

Але якщо ви не можете звикнути до нової парі окулярів і лінзи викликають сильний дискомфорт, обов’язково відвідайте офтальмолога.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1