Як часто потрібно міняти окуляри для зору

як часто мiняти окуляри для зору

Як часто потрібно міняти окуляри — оптометристи рекомендують оновлювати окуляри кожні 1-3 роки в міру необхідності. Але це за умови, що ваші окуляри в хорошому стані і ви відчуваєте себе комфортно. Однак можуть бути різні фактори, які свідчать про те, що прийшов час змінити ваш старий рецепт на новий.

Побічні ефекти від окулярів зі старим рецептом

Носіння окулярів зі старим рецептом з вірою в те, що вони все ще підходять вашим очам, є поширеною помилкою. Коли ви носите окуляри, які більше не підходять вам, це може негативно позначитися на вашому зорі. В результаті ви можете почати відчувати певні побічні ефекти від носіння таких окулярів.

Незалежно від того, хіба мало у вас змінилася гострота зору, або ж у вас серйозні зміни варто задуматися про придбанні нової пари окулярів.

Коли потрібно поміняти окуляри?

  • Якщо ви не відчувайте таку же чіткiсть зображення як раніше
  • Предмети здаються розмитими
  • Ви виявили, що вам доводиться жмуритися, щоб побачити, що перед вами.
  • Якщо ви відчуваєте значне полегшення, коли знімаєте свої окуляри

Вам слід перейти на нові окуляри, щоб уникнути непотрібних навантажень на очі і дискомфорту, який ви відчуваєте від таких навантажень. Якщо ви відчуваєте які-небудь з цих побічних ефектів, прийшов час змінити ваш старий рецепт на новий. Особливо якщо з моменту вашого останнього відвідування окуліста пройшло більше року.

Ознаки того, що окуляри зіпсувалися

  • Застарілий, не підходящий для ваших очей рецепт.
    За даними американської оптометричної асоціації, дорослі віком від 19 до 40 років, як правило, підтримують стійкий зір. Але це не означає, що ви не маєте потребу в новій парі окуляр. З віком ваш зір змінюється. Тому не варто ігнорувати огляд лікаря офтальмолога. Під час огляду очей, окуліст визначить, чи були які-небудь незначні зміни в вашому зорі і чи потрібно вам переходити на нові окуляри. Навіть найменші зміни говорять про те, що вам потрібно придбати нові окуляри з більш суворим рецептом.
  • Знос і псування окулярiв. При огляді очей окуліст перевірить ваші окуляри на наявність ознак зносу. Окуляри, які у вас є, могли зноситися або зіпсуватися. Це знижує їх чіткість і функціональність. У цьому випадку важливо оновити окуляри, щоб забезпечити чіткість ваших лінз.
  • Подряпини на ваших окулярах — це постійне пошкодження, яке неможливо усунути. Це також може вплинути на роботу ваших окулярiв. Через маленькi подряпини на ваших лінзах вам важче розглядати предмети. Навіть якщо ви попросили нанести на ваші окуляри спеціальні покриття, такі як стійкі до подряпин, або з антиблiковим покриттям , з часом ці покриття можуть почати псуватися. В цьому випадку вам потрібна тільки нова пара окулярів з новим набором покриттів, а не новий рецепт повністю.
  • Можливо, ви не дбали про вашi окуляри і не дотримувалися правил зберігання та догляду за  окулярами.

Технологічні поліпшення

Технології розвиваються, а разом з ними розробляються лінзи для рецептурних окулярiв. Можливо, немає необхідності міняти ваші окуляри на нові, але ви могли б отримати нову пару для зручності вашого зору.

Нові технології дозволяють вам отримувати нові окуляри, виготовлені по вашим індивідуальним вимогам. В залежності від ваших уподобань і професії, ваш зір може виграти від конкретних лінз, які можуть задовольнити всі потреби вашого зору.

Ви можете встановити в ваші нові окуляри спеціальні лінзи. Наприклад — прогресивнi лінзи. Вони відмінно підійдуть тим, хто довгий час проводить в окулярах.

Якщо ви постійно працюєте за комп’ютером, ви можете встановити спеціальні лінзи з захистом від комп’ютерного випромінювання.

Комфорт і мода

Не забувайте про те, що мода не стоїть на місці. Окуляри — це не просто функціональна пара коригувальних лінз, які допомагають нам бачити, але і аксесуари. Ваші окуляри за рецептом так само важливі, як і решта вашого наряду. Ви можете носити окуляри, які ви носите регулярно для повсякденного використання, але ви також можете придбати нові окуляри для різних заходів. Виробники окулярiв йдуть в ногу з модними тенденціями і випускають безліч цікавих моделей окулярiв.

Коли ви повинні поміняти свої сонцезахисні окуляри?

Ви також повинні пам’ятати про заміну ваших сонцезахисних окулярів. Якщо їх зовнішній вигляд вас влаштовує, то не слід їх змінювати. Але якщо ваші сонцезахисні окуляри пошкоджені, або покриття на них злазить, настав час придбати нові окуляри. Якщо ви виявили, що покриття розвалюється, це може означати, що захисний УФ-шар на ваших окулярах працює не так, як раніше. Коли вони зміщені, пошкоджені, або вийшли з моди задумайтеся про покупку новенької пари окулярів.

Пам’ятайте, що правильне зберігання і експлуатація окулярiв значно продовжить їх життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1