Як дізнатися які лінзи в окулярах

лінзи в окулярах

Як дізнатися які лінзи в окулярах — це можна зробити в будь-якій оптиці вашого міста. Якщо ви хочете самостійно визначити чи правильно вам зробили окуляри, читайте далі.

Як визначити які лінзи поставили в окуляри?

Це питання виникає дуже часто. Все більше людей переходить на онлайн шопінг і звичайно хочеться бути впевненим в якості покупки. Як не бути обманутим купуючи окуляри?

Купуючи окуляри в оффлайн магазині у вас є можливість приміряти декілька оправ і порівняти їх. Також ви можете подивитися на запропоновані вам лінзи для окулярів. Лінза підбирається по діоптріям, які вказані у вашому рецепті.

Існує величезний вибір лінз в різній ціновій категорії. Припустимо, консультант запропонував вам потоншені лінзи з покриттями. Такі лінзи якісні, надійні і відповідно дорожчі. Але як дізнатися, що вас не обманули і встановили саме ті лінзи за які ви заплатили?

Вибираючи оправу ви можете оцінити її якість. Але дешеві лінзи зовні практично нічим не відрізняються від дорогих.

 1. Зовні дуже складно визначити лінзи. Навіть досвідченому кваліфікованому фахівцю не завжди вдається це зробити.
  Але все ж є винятки. Іноді дешеві лінзи виготовлені з мутного матеріалу. Виглядає така лінза не естетично і купувати її не хочеться. Власне, мало хто буде продавати таку лінзу, адже на першому місці у продавця його репутація.
 2. Визначити матеріал з якого виготовлена лінза можна. Дізнатися пластикова чи скляна лінза можна таким способом:
  Звук. Постукайте монетою по лінзі і по скляному предмету. Порівняйте звук. У скла дзвінкий, а у пластику глухий звук.
  Вага. Скло щільніше, а значить і важче за пластикову лінзу.
  Стійкість. Скло стійке до подряпин, пластик дряпається. Можете перевірити за допомогою залізного ключа.
  Температура. При нагріванні пластика запальничкою, пластик буде плавитися.
  Нагрійте сильно голку і притуліть її до лінзи. Якщо нічого не станеться у вас скляна лінза. На пластиці ж, залишиться слід.
 3. Дізнатися які лінзи встановили в вашу оправу можна на спеціальному обладнанні. Тільки якісний апарат може з точністю визначити лінзи.

Чи потрібно платити більше?

Тепер у вас виникло питання, якщо немає істотної різниці навіщо ж платити більше? Може і не варто купувати дорогі окуляри?

Хоч зовні лінзи однакові, але якість у них істотно відрізняється.

 • Для комфорту ваших очей розроблені потоншені лінзи. У них набагато менша вага.
 • На лінзу наносяться спеціальні покриття: антиблікове, із захистом від УФ-випромінювання, ударостійке, олеофобне, просвітлене і т.д.
 • Також одна лінза може призначатися для зору вдалину, поблизу і на середні дистанції. Така лінза називається прогресивною, або мультифокальною. Виглядає лінза як звичайна, але має безліч корисних властивостей.
 • Також в лінзу закладається підтримка акомодації по індивідуальним особливостям.
 • Лінза з сучасного якісного матеріалу не спотворює зовнішність людини. Не зменшує і не збільшує візуально очі на відміну від звичайної лінзи.

Переймаючись питанням, «чи варто купувати дорогі лінзи?», пригадайте як важливо добре бачити навколишній світ. Тому економити на лінзах не варто. А якісні лінзи чи ні, ви зрозумієте надівши окуляри.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1