Як перевірити фотохромні лінзи чи ні

Як перевірити фотохромні лінзи чи ні — це не складе жодних труднощів. Перевірити справжність і якість фотохромної лінзи можна самостійно. Є кілька способів про які ми розповімо в цій статті. Але спочатку давайте розберемося, що собою представляють фотохромні окуляри і в чому їх особливість.

Що таке фотохромні лінзи?

Фотохромні окуляри — це оправа в яку встановлені лінзи призначені не тільки для корекції зору, а й для захисту очей від яскравого світла. Лінза при взаємодії з сонячними променями затемнюється. Інтенсивність затемнення залежить від сонця. З тієї причини, що лінза має властивість змінювати колір, окуляри називають «хамелеонами».

Лінза виготовляється за спеціальною технологією. Основною функцією лінзи є захист очей і легка адаптація до зміни освітлення.

Фотохромні окуляри хороша альтернатива звичайним окулярам. Адже в приміщенні лінза залишається прозорою, а на вулиці затемнюється, виконуючи функцію вже сонцезахисних окулярів.

Але фотохромні окуляри не можуть повністю замінити сонцезахисні окуляри. Якщо ви збираєтеся на пляж надійнішою буде спеціальна поляризаційна лінза.

Як виготовляють фотохромну лінзу?

Лінза називається фотохромною,тому що вона виготовляється з фотохромних речовин. Саме ці речовини темніють при взаємодії з ультрафіолетом.

Фотохромна лінза може бути як скляною так і полімерною. При виготовленні скляної лінзи фотохром додають в скло. А при виготовленні пластикової лінзи використовують кілька способів:

  • Розподіляють фотохром в загальну масу.
  • Просочують лінзу на конкретну глибину.
  • Наносять зовнішнє покриття і закріплюють його.

Як працюють фотохромні лінзи?

Фотохромні лінзи затемняются, або світлішають при різному освітленні. Таким чином лінзи створюють комфортний і чіткий зір.

Величезною перевагою фотохромних окулярів є те, що людині не потрібно носити з собою дві пари окулярів. Не потрібно надягати одні окуляри в приміщенні і змінювати їх на інші виходячи на вулицю.

Хамелеони допомагають зберегти ваш зір і рятують від дискомфорту при зміні світла.

Окулісти рекомендують окуляри з фотохромними лінзами людям з поганим зором, а також в профілактичних цілях. З цієї причини випускають фотохромні окуляри з різною оптичною силою.

Які фотохромні лінзи краще?

Фотохромні лінзи бувають 3-ох кольорів:

  1. Сірий
  2. Коричневий
  3. Зелений

Також лінза має різні ступені затемнення. Цей ступінь вимірюється у відсотках:

  1. Від 10 до 55 відсотків вважається найслабший ступінь затемнення.
  2. Від 15 до 65 відсотків вважається середній ступінь затемнення.
  3. Від 30 до 85 відсотків — це вже високий ступінь затемнення. Така лінза рекомендується людині у якої поганий зір і його очі чутливі до світла.

Часто запитують, які лінзи краще сірі чи коричневі?

У обох лінз якість однаково хороша. Але сіра лінза швидше змінює колір, ніж коричнева. Коричнева лінза комфортніша тим, що поступово змінює свій колір.

Як перевірити фотохромні окуляри?

Перевірити фотохромні окуляри можна в оптиці, а можна і самостійно. Найлегшим способом перевірки є просто кілька хвилин дивитися на сонце. Ви повинні бачити чітке і неспотворене зображення.

Також для перевірки можна використовувати ультрафіолетовий ліхтарик. У тому місці, де ви провели ліхтариком лінза буде темніти.

Якщо ви купуєте окуляри в оптиці, постійте на вулиці в окулярах поки вони не потемніють. Лінза повинна затемнитись рівномірно. Якщо краї залишаються прозорими, значить лінза неякісна.

Також про якість лінзи говорить і те як швидко лінза затемнюється. Поганої якості лінза затемнюється дуже довго.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1