Що таке OD і OS?

Що таке OD і OS

Всі ми хочемо бути здоровими, періодично відвідуємо лікарів, до числа яких належить і офтальмолог. І начебто все зрозуміло — ставить діагноз: короткозорість або далекозорість. Але далі починається найцікавіше. Спеціаліст видає рецепт на окуляри, в якому вписано велику кількість незрозумілих літер і цифр. Що ж вони означають? Сьогодні ми поговоримо про те, що таке OD і OS?

У наших попередніх статтях ми вже розповідали про те, що показує той чи інший параметр в рецепті на окуляри. Сьогодні прийшла черга розібратися з OD і OS. Що ж вони означають?

Насправді, все досить просто:

  • ОS (oculus sinister) — таким чином, відповідно до міжнародної абревіатурою і медичною термінологією, яка представлена на латинській мові, позначається ліве око людини. Дослівний переклад oculus sinister — ліве око;
  • OD (oculus dextrus) — це позначення говорить про те, що мова йде про праве око.

Іноді можна зустріти і ще одне позначення — ОU. Воно використовується в тому випадку, якщо йдеться про обох очах відразу. Бувають такі ситуації, коли призначення офтальмолога стосується обох очей людини. Але найчастіше, коли йдеться про коригування зору людини і призначення йому окулярiв, мова йде про терміни: OD і OS.

Дуже важливо дотримуватися тих вимог і рекомендацій, які пишуть в рецепті офтальмологи. Справа в тому, що лінзи на праве і ліве око не є взаємозамінними. І якщо неправильно встановити їх в окуляри, можна домогтися абсолютно протилежного результату — погіршення зору у людини. Саме тому, якщо мова йде про здоров’я, обов’язково потрібно неухильно виконувати ті рекомендації, які дає лікар.

Тепер ви знаєте, що таке OD і OS, а хороші окуляри можна замовити недорого в нашій інтернет-оптиці «ЛЬВІВ ОПТИКА».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1