Чи можна постійно носити окуляри для комп’ютера

компютерні окуляри

Чи можна постійно носити окуляри для комп’ютера — сучасні люди постійно користуються комп’ютером, телефоном, планшетом, або дивляться телевізор. Школярі та студенти отримують нові знання за допомогою комп’ютера. Комп’ютери з’являються на наших робочих місцях і стає все більше посад пов’язаних з роботою за комп’ютером. Також більшість з нас проводить свій відпочинок за монітором читаючи книги, або граючи в ігри.

В середньому людина проводить за екраном більше чотирьох годин на добу. Очевидно, що від такої кількості проведеного часу наші очі страждають, а зір починає псуватися. Ми відчуваємо почервоніння, печіння, свербіж і сухість очей. Для того щоб позбутися від цих не приємних відчуттів і зберегти зір окулісти рекомендують носити окуляри з захистом від синього спектра.

Оскільки все більше людей потребують окуляри із захистом, все більше виникає питань: навіщо потрібні комп’ютерні окуляри? Як вони захищають очі? Як вибрати якісні окуляри? Чи можна постійно носити окуляри для комп’ютера?

Ми відповімо на найчастіші запитання.

Навіщо потрібні комп’ютерні окуляри?

Під час роботи за комп’ютером наші очі сильно втомлюються. Щоб очі не перевтомлювати слід робити перерву кожні пів години. Налаштуйте яскравість і висоту екрану. Також важливо робити гімнастику для очей. Але, на жаль, цього недостатньо. При тривалій роботі за комп’ютером без спеціальних окулярів із захистом не обійтися.

Лінзи окулярів мають покриття, яке захищає очі від шкідливого ультрафіолетового випромінювання і синього спектра і зменшує відблиски від екрана.

Захисні окуляри потрібні для комфорту і захисту вашого зору. Власники комп’ютерних окулярів помічають ефект відразу. Біль в очах минає, очі не сохнуть і не сверблять. Пропадають докучливі головні болі, світлобоязнь, і сльозотеча.

Не варто купувати готові комп’ютерні окуляри. Краще придбати окуляри, які будуть виготовлені з урахуванням ваших індивідуальних особливостей, таких як міжцентрова відстань.

У чому різниця між комп’ютерними і звичайними окулярами?

Комп’ютерні окуляри значно відрізняються від звичайних окулярів, або окулярів для читання.

В окуляри для комп’ютера встановлені лінзи зі спеціальним покриттям для зменшення відблисків. Такі окуляри призначені для зняття втоми очей.

Найосновнішою відмінністю є відстань на яку розраховані окуляри. Комп’ютерні лінзи розраховані на відстань 50-60 см від очей. Ця відстань менша, ніж в лінзах призначених для водіїв і більша, ніж в лінзах для читання.

Часто окуляри для роботи за комп’ютером називають «комп’ютерні окуляри для читання». Це не правильно, оскільки окуляри призначені конкретно для роботи з гаджетами.

Які окуляри потрібні для роботи за комп’ютером?

Найкраще перед покупкою окулярів для комп’ютера порадитися з окулістом. Лікар визначить всі ваші індивідуальні особливості і параметри.

У оправу встановлюються лінзи зі спеціальним покриттям. Існують такі покриття як:

  • Бюджетні покриття. Такі покриття повністю блокують синьо-фіолетовий спектр. Це необхідно під час роботи за екраном вашого комп’ютера або смартфона. Але важливо пам’ятати про те, що окуляри з такими лінзами можна носити не довше чотирьох годин на добу. Окуляри повністю відсіюють світло синьо-фіолетового спектру, а це світло важливе для життєвих функцій організму людини. Його відсутність може привести до депресій, частих головних болей і т.д.
  • Дорожчі покриття. Вони блокують виключно шкідливе випромінювання, пропускаючи при цьому корисне для організму світло. Окуляри з такими лінзами можна носити необмежену кількість часу. Ці лінзи підтримують акомодацію ока. Це значно зменшує навантаження, особливо коли ви часто переводите свій погляд з монітора на документи і назад.

То чи можна постійно носити окуляри для зору?

Наша відповідь — ні. Окуляри для комп’ютера з якісними лінзами можна носити не більше дев’яти годин на добу, при цьому час від часу, їх знімати. Не варто надягати окуляри на вулицю. Справа в тому, що крім шкідливого синього спектра існує світло, яке необхідне для нашого здоров’я. А покриття на лінзі прибирає як шкідливе, так і корисне світло. Якщо організм не буде отримувати необхідну кількість УФ-променів, перестане вироблятися мелатонін. Мелатонін регулює добові ритми. Відсутність мелатоніну призведе до безсоння, неспроможності розрізняти кольори і до частих головних болей.

Окуляри для комп’ютера необхідні кожному. Не забувайте захищати свої очі, коли ви дивитеся в екран вашого комп’ютера, смартфона, або телевізора.

Не носіть комп’ютерні окуляри без причини. Відволікайтеся від екрану час від часу, даючи вашим очам відпочити. Частіше моргайте, робіть зарядку для очей і стежте за освітленням у вашій кімнаті.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1