Що таке аддідація add?

Що таке аддідація add

Серед безлічі термінів, які використовуються в сучасній офтальмології, існують і такі, які абсолютно незрозумілі для багатьох з нас. Сьогодні ми розповімо про те, що таке аддідація, і яким чином вона використовується, якщо необхідно підібрати окуляри або контактні лінзи для людини, що має проблеми із зором.

Що ж таке аддідація ADD, що означає цей термін?

Якщо зробити дослівний переклад цього терміна, то він буде позначати «поправка поблизу», на латині «додаток». Тобто, поправка поблизу — це, кажучи простими словами, різниця в тій силі оптичних діоптрій, яку мають окуляри для далини від тих, які людина використовує поблизу. Аддідація зустрічається в рецептах не тільки для окулярів, але і для контактних лінз. Крім того, що поправка поблизу важлива в тих випадках, коли необхідно замовити окуляри не тільки для поблизу, але і для далини (дві пари окулярів або контактних лінз), вона так само використовується в тих випадках, коли потрібно виготовити окуляри для корекції пресбіопії. Це явище тієї далекозорості, яка виникає у практично кожної людини, в результаті вікових змін.

Яке значення приймають за показник?

Якщо ми вже трохи розібралися в тому, що таке аддідаціі, тепер потрібно дізнатися ще, яке значення приймають за показник, якщо йдеться про поправку поблизу. Виходячи зі сформованої практики, показником в даному випадку є плюсове значення. Тобто, якщо окуляри для далини, припустимо, мають силу -3 діоптрії, а окуляри для роботи на близьких відстанях дорівнюватимуть -1,5 діоптрії. То в рецепті буде вказано, що аддідаціі (додати) становить + 1,5 діоптрії.

Якщо для дали окуляри +1,0, а для близу +2,0, то ADD складе 1,0

 

Слід так само відзначити, що аддідація, найчастіше, не може бути більше, ніж +3. Звичайно, бувають випадки, коли вона більше, але вони дуже рідкісні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1