Що таке діаметр в лінзах для окулярів?

діаметр в лінзах для окулярів

Що таке діаметр в лінзах для окулярів? Цією цікавої теми ми присвятимо нову статтю в нашому блозі інтернет-оптики «ЛЬВІВ ОПТИКА». Для того, щоб правильно вибрати окуляри, завжди потрібно знати деякі тонкощі, які допоможуть здійснити цей вибір правильно.

У дуже багатьох статтях, в яких йдеться про індекс лінз, про їх покриття, абсолютно неправильно не зачіпається дуже важливе питання — що таке діаметр в лінзах для окулярів? Чомусь усі вважають, що лінзи випускають в тій формі, в якій їх вставляють вже в оправу. Насправді, це абсолютно не так. Всі лінзи, що виходять із заводу, мають форму диска. Це стосується комп’ютерних, сонцезахисних окулярів, тих окулярів, які призначені для корекції зору.

Оптичний центр лінзи — точка, яка збігається із зіницею людини, знаходиться геометрично посередині лінзи. А саме оптичний центр забезпечує оптимальний зір для людини. Якщо діаметр лінзи буде невеликим (або навпаки), її оптичний центр може не збігтися із зіницею людини. Отже, оптимальний зір забезпечено не буде. Міжцентрову відстань повинен заміряти офтальмолог і, виходячи з цього, вибрати правильні лінзи для окулярів пацієнта.

Так що питання діаметру лінзи дуже важливi, і обходити його стороною не варто. Тепер дамо чітку відповідь на питання: що таке діаметр в лінзах для окулярів?

Діаметр в лінзах для окулярів — це центр лінзи (оптичний центр), який повинен збігатися із зіницею ока, забезпечуючи оптимальну гостроту зору. Діаметр лінзи є рівновіддаленою від усіх країв диска лінзи точкою. При виготовленні окулярiв для зору, обов’язково слід враховувати діаметр лінз тому, що оптичний її центр повинен бути розташований там, де знаходиться зіниця людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1