Звикання до астигматичних окулярів

циліндричні окуляри

Астигматизм — це дефект зору, який виникає через деформацію рогівки, або кришталика. Астигматизм відрізняється від міопії і гіперметропії тим, що промені світла фокусуються не в одній точці, а в декількох. Це призводить до розмитого зображення.

Щоб скорегувати зір при астигматизмі потрібні астигматичні лінзи або окуляри з циліндричними лінзами. Також можна використовувати контактні лінзи.

Велика частина людей віддає перевагу окулярам. Залежно від того, який вид астигматизму у людини підбираються лінзи. Астигматизм буває простий, міопічний — коли окрім астигматизму у людини короткозорість, гіперметропічний — якщо до нього приєднана далекозорість. Також астигматизм буває змішаним — якщо у людини і короткозорість і далекозорість.

Плюси корекції астигматизму окулярами:

  • Це економічно
  • Це доступно
  • Просто використовувати
  • Легко замінити

При наявності астигматизму не варто купувати готові окуляри. Скоріш за все, ви і не знайдете відповідну вам пару готових окулярів. Вам потрібно виготовляти окуляри під замовлення з урахуванням ваших індивідуальних особливостей.

У оправу можна встановити найрізноманітніші варіанти лінз: прогресивні,офісні, біфокальні.Також можна підібрати лінзи з різними покриттями, такими як: із захистом від комп’ютера, антиблікове покриття,мультіпокритя, гідрофобне та інше.

Ви можете придбати лінзу з тонуванням.Тонування може бути зі світлим низом і темним верхом — градієнтне тонування. Фотохромне тонування — при взаємодії з ультрафіолетом, лінза змінює колір.

Як звикнути до астигматичних лінз?

Звикання до окулярів з циліндрами вимагає деякого часу. В окулярах звужується поле зору, обмежується бічний огляд, спотворюється видиме зображення. Через це людині складно адаптуватися до нових окулярів. У деяких випадках, наприклад, якщо у людини високий ступінь захворювання, адаптація неможлива. Людині важко знаходиться в окулярах, у неї паморочиться у голові, її болять очі і голова, нудить і вона швидко втомлюється.

Не правильно підібрані окуляри призводять до погіршення зору. Щоб полегшити звикання до астигматичних лінз, лікар спочатку призначає слабкі лінзи. Після 3-6 місяців, окуліст підбирає сильніші лінзи. Коли людина звикає до цих лінз, призначаються окуляри з відповідними вам діоптріями.

В середньому, до нової пари окулярів людина звикає до двох тижнів. До окулярів з циліндрами доведеться звикати довше.

Адаптуватися до астигматичних лінз потрібно поступово.

Одягайте окуляри сидячи і дивіться спочатку тільки прямо. Якщо ви будете дивитися по сторонах і різко смикати головою у вас виникнуть неприємні відчуття.

Починати адаптацію варто з 15 хвилин. Поступово збільшуйте час.

Спочатку вас може турбувати запаморочення. Не варто панікувати, як тільки ви звикнете до окулярів, воно пройде. Але якщо запаморочення, або інші неприємні відчуття вас не покидають, перестаньте носити ці окуляри і обов’язково зверніться до окуліста. Можливо, у вас не правильно підібрані лінзи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1