Які лінзи кращі сферичні чи асферичні

сферичні асферичні лінзи

Які лінзи кращі сферичні чи асферичні — окулісти стверджують, що кращими є асферичні лінзи. Ціна на таку лінзу вища, але це абсолютно виправдано. Давайте розберемося в усіх перевагах і недоліках сферичних та асферичних лінз.

Асферичні лінзи

Людям у яких дуже поганий зір чи астигматизм потрібні асферичні лінзи. У цієї лінзи висока оптична сила і кращі властивості. Незважаючи на все це лінза з великими діоптріями виглядає дуже витончено. Тому таку лінзу без проблем можна встановити в тоненьку оправу. Із сферичними лінзами це не вдасться, так як ця лінза товстіша. До асферичних лінз потрібно довше звикати, ніж до сферичних. Період адаптації для кожного індивідуальний. Максимально він може тривати до двох тижнів. Асферичні лінзи коштують дорожче сферичних, тому що їх складніше виготовляти. Це трудомісткий і більш тривалий процес для більшого комфорту і якості лінзи.

Сферичні лінзи

Сферичні лінзи мають опуклість по центру, або ж вони більш товсті по краях. Сферична лінза набагато товстіша за асферичну. Тому виглядає така лінза менш естетично і виступає з оправи. Чим більша оптична сила лінзи, тим вона товстіша. Лінза з плюсовим значенням візуально збільшує очі. А лінза з мінусовим значенням, навпаки, зменшує очі. Через це лице виглядає не пропорційним. Коштує лінза дешевше за асферичну, тому що її набагато простіше виготовляти і вона менш комфортна.

Як відрізнити сферичну лінзу від асферичної

Відрізнити сферичну лінзу від асферичної не складе особливих труднощів. У сферичної лінзи форма незакінченої сфери. У цієї лінзи однаковий радіус кривизни по всій площі. У асферичної лінзи більш складний дизайн. Своєю формою вона нагадує еліпс. А радіус у неї змінюється від країв до центру.

Крім того, що у них різний дизайн, по відчуттях їх також можна відрізнити. Якщо людина дивиться через сферичну лінзу вона бачить картинку виключно через центральну частину лінзи. Периферичний зір страждає і картинка по боках спотворена. У асферичної лінзи цей недолік відсутній. Людина добре бачить і перед собою і по сторонам.

Як бачимо, сферична лінза багато в чому поступається асферичній. Асферична набагато тонша, легша, красивіша і робить зір людини більш якісним та комфортним.

 

Залишити відповідь

  1. Галина

    Добрий вечір, чи є у Львові ваша фізична оптика?

    1. ОПТИКА ЛЬВIВ автор