Захисні лінзи для окулярів з фільтром BLUE CUT

шкода синього світла

Простий спосіб знизити шкоду синього світла від екрану комп’ютера і телефону

Лінзи для окулярів з фільтром BLUE CUT, блокують значну частину світу синього спектра, який випромінюють екрани гаджетів — смартфонів, планшетів, ноутбуків і телевізорів.

Сьогодні практично кожна людина використовує перед сном смартфони і ноутбуки, незважаючи на те, що вчені давно довели: синє світло екранів, впливаючи на мозок, викликає безсоння. Такими самими негативними властивостями являються і багато інших джерел світла, особливо світлодіодні, які стають все більш популярними через економію електроенергії. Очевидне рішення цієї проблеми полягає у відмові від використання гаджетів хоча б за дві години до сну, але, на жаль, люди рідко прислухаються до цієї поради, незважаючи на шкоду, яку завдають їх здоров’ю.

Вчені знайшли інший шлях вирішення цієї проблеми. Вони протестували метод зниження несприятливих наслідків впливу світловипромінюючих пристроїв на мозок. Світлодіоди смартфонів, планшетів та інших пристроїв випромінюють короткохвильовий світло синьої частини спектра. Це світло, впливаючи на мозок, пригнічує вироблення мелатоніну і «підвищує пильність» — виводить людину зі стану сну. Використання лінз BLUE CUT, лінз злегка жовтого відтінку, які блокують синє світло, змогло значно пом’якшити ці негативні ефекти.

Вибіркова блокування блакитного світла в години перед засинанням призведе до поліпшення сну у людей, які страждають безсонням. Щоб перевірити свою теорію, дослідники набрали 27 осіб з діагностованою безсонням, щоб провести невелике дослідження. Протягом семи ночей поспіль учасники експерименту двi години перед сном носили окуляри з лінзами BLUE CUT, які блокували синє світло, а потім, через чотири тижні, протягом такого ж часу — окуляри з прозорими, звичайними лінзами.

Вчені виявили, що учасники експерименту спали на 30 хвилин довше в ті дні, коли вони носили окуляри з лінзами блю кат. В опитуваннях, присвячених якості сну, пацієнти також повідомляли про більшу тривалість та якість сну, і про загальне зниження тяжкості безсоння в ті ночі, коли вони користувалися захисними окулярами.

Це дослідження неймовірно важливе у зв’язку з тим, що більшість людей постійно використовують гаджети перед сном, що вкрай негативно впливає на якість сну, і, як наслідок, на самопочуття, продуктивність праці та інші важливі аспекти людського життя. Знайдений вченими спосіб боротьби з безсонням доступний, нешкідливий і може поєднуватися з будь-якими іншими методами поліпшення якості сну.

Використання лінз з захисними фільтрами від синього шкідливого світла також показало зниження артеріального тиску в учасників дослідження. Безсоння часто характеризується підвищеним артеріальним тиском, що може пояснювати зв’язок між поганим сном і високим ризиком серцево-судинних захворювань. У майбутньому вчені мають намір дізнатися, чи може спосіб блокування синього світлового випромінювання бути корисний для поліпшення здоров’я людей, які страждають від гіпертонії та інших серцево-судинних захворювань.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1