Астигматизм — причини, симптоми, лікування

Що таке астигматизм?

Астигматизм, який може виникнути при короткозорості або далекозорості, являє собою стан, при якому світло, що потрапляє в око, не заломлюється однаково в усіх напрямках. Через відмінності в кривизні рогівки або кришталика ока, світло має дві фокусні точки від двох осей, часто викликаючи розмиття близького та далекого зору.

Причини астигматизму

Світло, що потрапляє в око, не фокусується на одній точці на сітківці, тому об’єкти як поблизу, так і далеко, стають розмитими або спотвореними, створюючи ефект, схожий на перегляд крізь хвилясте скло. Викривлення може бути успадковано або з’явитися в результаті травми або операції. Це призводить до спотворення зображення на додаток до розмитості. Астигматизм також може бути викликаний кришталиком неправильної форми. Цей стан називається лінзовидним астигматизмом.

Тест на астигматизм
Тест на астигматизм

Астигматизм призводить до того, що зір стає розмитим як на відстані, так і поблизу. Пацієнти з астигматизмом часто відчувають втому після читання і виявляють, що букви і слова здаються похилими. У людей з астигматизмом може розвинутися косоокість.

Симптоми астигматизму

Спеціаліст офтальмолог діагностує астигматизм за допомогою тестів, включаючи простий тест на зір, тест на заломлення світла, вимірювання рогівки або електронне картування поверхні ока. Загальні симптоми астигматизму:

  • об’єкти як поблизу, так і далеко виглядають розмитими,
  • головні болі,
  • швидка стомлюваність і напруга очей,
  • постійне примруження ока і нахили голови,
  • погіршення зору в сутінках.

Діагностика астигматизму

Астигматизм діагностується за допомогою ручного кератометра, — інструменту, що використовується для вимірювання кривизни рогівки. Кератометрія часто використовується при базовому обстеженні очей.

Діагноз також може бути встановлений за допомогою топографа рогівки. Рогівковий топограф — це неінвазивний інструмент, який робить карту з колірним кодуванням, схожу на топографічну карту гір. Більш опуклі області позначені червоним, а більш увігнуті — синім.

Лікування астигматизму

Оскільки астигматизм виникає через нерівномірний розподіл світлових променів, він коригується, коли світлові промені фокусуються в одній площині. Це може бути зроблено декількома способами:

Пацієнти з високим рівнем астигматизму повинні ретельно підбирати окуляри.

Контактні лінзи, які коригують астигматизм, називаються торичними контактними лінзами, — унікально розроблені для задоволення особливих потреб корекції зору людей з астигматизмом.

  • Ортокератологія:

Процес, в якому використовуються індивідуальні формуючі лінзи, які м’яко коректують зір, поки ви спите.

  • Хірургія:

Хірургічні процедури корекції зору також можуть успішно виправити астигматизм, наприклад, фоторефрактивная кератотомія — виконана за допомогою лазерної технології LASIK, або радіальна кератотомія — процедура змінює рогівку шляхом видалення невеликих шматочків тканини з рогівки за допомогою ручних розрізів.

Для того щоб виготовити астигматичні окуляри за рецептом будь-якої складності телефонуйте за контактним телефоном: (068) 492 73-08. Альтернативний варіант зв’язку WhatsApp і Viber +38 (095) 832 03-11. Також можете написати на електронну пошту medoptikacom@gmail.com.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми скоро передзвонимо вам!
+38(099)999-99-99