Чому падає зір після сорока років

падає зір після 40

Чому падає зір після сорока років — майже всі люди цього віку стикаються з деякими змінами зору. Втрачається чіткість зору, виникають труднощі при огляді предмета, який знаходиться близько. Люди починають помічати порушення зору при спробі почитати книгу, працюючи за комп’ютером або смартфоном, або під час рукодільних занять.

Якщо ви помітили, що ви стали гірше бачити, не варто панікувати. Це нормальний, природний процес. Скоріш за все, у вас починає прогресувати пресбіопія. Акомодаційна система очей з часом зазнає змін.

Як зрозуміти, що у вас пресбіопія?

Найпоширенішим проявом пресбіопії є розмита і не чітка картинка перед очима. Всі предмети, які поблизу, здаються змазаними. Людині важко розглянути, що написано, або зображено перед його очима.

Людині стає важко читати, писати, вишивати. Під час цих занять людина сильно перенапружує очі, що призводить до сильного болю в голові й очах, втоми і перенапруження очей.

Причини втрати зору після сорока років

Пресбіопію ще називають віковою далекозорістю. Така назва пояснюється тим, що з віком у людини відбувається безліч змін як з очима, так і в цілому організмі. З роками відбуваються значні зміни з кришталиком і очними м’язами.

Основною функцією кришталика є фокусування на предметах. Але з віком втрачається гнучкість кришталика. Кришталик вже не може справлятися як раніше зі своїми функціями. Він повинен змінювати свою форму, коли необхідно сфокусуватися на не далекій відстані. Але оскільки він вже не такий гнучкий, він погано справляється зі своїм завданням. Це є основною відмінністю пресбіопії від інших проблем із зором.

Найголовніша причина вікового порушення зору — це слабка акомодація ока. Це неминучий процес, який починається вже з тридцяти років. У тридцять років у людини акомодація ока зменшується на 50%, в сорок років на 60-70%, а після шістдесяти років практично повністю зникає.

Крім змін в кришталику, змінюються і інші будови людського ока.

Послаблюються і м’язи ока. М’язи тримають кришталик, стимулюють появу оновленого м’язового волокна і заміщають сполучну тканину. Але з роками здатність м’яза скорочуватися слабшає.

Як результат, це призводить до втрати такої функції кришталика, як збільшення радіусу кривизни. А ця функція необхідна для того, щоб людина змогла чітко бачити зблизька.

Лікування та коригування пресбіопії

Найпоширенішим способом коригування вікової далекозорості є правильно підібрані окуляри, які ви будете використовувати для читання. Акцентуємо вашу увагу саме на правильному виборі окулярів, з урахуванням всіх ваших індивідуальних особливостей. важливо при виборі оправи враховувати відстань між вашими зіницями.

Встановіть в оправу біфокальні або прогресивні лінзи. Це сучасний варіант коригування пресбіопії. У біфокальній лінзі є можливість добре бачити як далеко так і зблизька. Прогресивні лінзи є аналогом біфокальних, але вони більш вдосконалені. Вони кращі, завдяки плавному переходу від однієї зони до іншої. Межа переходу зовсім не відчувається. У таких окулярах ви зможете бачити не тільки поблизу і вдалину, але і зможете дивитися на будь-яку дистанцію.

Ваш організм буде змінюватися ще до шістдесяти років. Ступінь пресбіопії також зміниться. Приблизно на одну діоптрію кожні п’ять років буде змінюватися ваш зір. Тому вам треба буде міняти свої окуляри на сильніші.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1