Які кольори сприймає око людини?

Скільки кольорів здатна розрізнити людське око

Які кольори сприймає око людини? Відповімо на це питання в нашій сьогоднішній статті блогу інтернет-оптики «ЛЬВІВ ОПТИКА». Для того, щоб добре орієнтуватися в питаннях зору, потрібно знати про нього, як можна більше. Отже, які кольори сприймає око людини?

На відміну від переважної більшості інших живих істот, у вищих приматів (людини і багатьох видів мавп) в процесі еволюції відбулася мутація — утворився третій набір паличок і колбочок, який відповідає за те, що людина розрізняє кольори. Це стало можливим при переході до всеїдного способу життя, коли стало необхідним розрізняти кольори тієї їжі, якою людина харчується (особливо важливо для ягід та інших плодів).

Але повернемося до основної теми нашої статті, які кольори сприймає око людини? У зоровому центрі нашого мозку є спеціальні ділянки, які відповідають за те, що людина розрізняє ті або інші кольори. Як ми всі знаємо, колірна гамма дуже насичена, в ній багато різних кольорів і відтінків, які ми розрізняємо. Здається природним, що ми сприймаємо світ у всьому розмаїтті барв.

Насправді, людський мозок може сприймати тільки три основних, так званих, базових кольори: синій, червоний і зелений. Всі інші кольори, які розрізняє наш зір — це, всього лише, комбінація з усіх тих кольорів (червоний, синій, зелений), які ми озвучили вище.

Іноді буває і так, що сприйняття того чи іншого кольору в мозку людини відсутня, і тоді людина не бачить жодної з кольорів. Наприклад, червоний колір не сприймає близько 1% чоловіків і 0,5% жінок у всьому світі.

Отже, відповідь на питання, які кольори сприймає око людини, всього лише один. Якщо із зором і сприйняттям колірної гами в мозку все в порядку, то людина сприймає три кольори: червоний, синій і зелений. Читайте наш блог — з нами цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1