Зір людини у відсотках

зір людини у відсотках

Зір людини у відсотках — для того щоб розуміти скільки відсотків має ваш зір, варто розібратися в деяких категоріях. Оскільки діоптрії, зазначені окулістом в рецепті, ні про що нам не говорять, давайте розбиратися.

Про що говорить стовідсотковий зір?

Для перевірки зору існує спеціальна таблиця розроблена офтальмологами Дмитром Сивцевим і Сергієм Головіним. Коли у людини 100%-ий зір вона може бачити найнижчий ряд, що зображений на таблиці. У такому випадку лікар вам повідомить, що у вас стовідсотковий зір, або ж скаже, що у вас зір — 1,0. Відповідно, якщо ви добре можете бачити сьомий або п’ятий ряд таблиці, то у вас 70 і 50%-ий зір.

Однак, це не зовсім правильне обчислення. У тому випадку, коли зір 1.0 відповідає 100%, то, 0.2 не відповідає 20, а є 49% зором. На гостроту зору впливає багато. На гостроту людського зору впливає вік людини і стан його здоров’я. Також, залежить і те в якому стані сітківка і кришталик ока. Не менш важливим є розмір і відстань колбочок ока.

Відсотки вказують тільки на те, як людина бачить відповідно до встановленої норми. Всім людям перевіряють зір однаково. Але при цьому люди з однаковим відсотком зору, бачать неоднаково.

Поняття діоптрій і відсотків

Рефракція і гострота зору — це два різних поняття. Рефракція характеризується діоптріями, а відсоток — це число вимірювань. Коли ми говоримо про діоптрії, ми маємо на увазі лінзи з максимальною корекцією зору. Це означає, що людина, яка на таблиці бачить всього три рядки, має 30%-ий зір (0.3). У такому випадку лікар, або оптометрист підбирає лінзи, за допомогою яких людина побачить десятий рядок.

Якщо фахівцеві вдалося досягти максимального результату з лінзами -0.75 дптр, це зовсім не означає, що така лінза підійде іншій людині із зором у 30%.

Якщо у різних людей зір 0.3 їм потрібні лінзи з різною корегуючою оптичною силою. В даному випадку має враховуватися захворювання людини: короткозорість, далекозорість, астигматизм і т.д.

Але діоптрії не є єдиним параметром. Окуляри, в яких встановлені лінзи з однаковими діоптріями, але у них різна кривизна, або вісь циліндра, можуть підійти людям у яких інша гострота зору.

Гострота зору і рефракція безпосередньо не пов’язані, але при відступі гостроти знижується значення рефракції. Як зміниться зір при зміні кількості діоптрій у відсотках вирахувати неможливо. 

Говорячи простими словами, не має сенсу переводити оптичну силу в іншу величину. Це не дасть єдиного числа для всіх і ніяк не зможе вам допомогти вибрати самостійно лінзи. У будь-якому випадку вам обов’язково варто звернутися до лікаря офтальмолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1