Скільки градусів огляд у людини?

поле зору у людини

Сьогодні ми розповімо про те, скільки градусів огляд у людини. Вірніше, скільки градусів становить огляд тих предметів, які людина може бачити, як прямим, так і бічним зором. Для цього спочатку потрібно визначитися з термінологією.

Те питання, яке ми озвучили на початку статті, якщо задати його правильно, буде звучати так, яке поле зору має людина? Відразу скажемо, що поле зору залежить від того, якого кольору у людини очі. Наприклад, при всіх інших рівних умовах, поле зору людини з блакитними очима (саме такі люди мають найбільший градус огляду) буде більше, ніж у людини з зеленими очима (володарі цього кольору очей мають найменше поле зору), на десяті  градуси. Звичайно, дана відмінність буде непомітна, і заміряти його можна тільки в лабораторних умовах.

Скільки ж градусів огляд у людини?

Дамо визначення полю зору — це той кутовий простір, який людина може побачити в тому випадку, якщо у нього знаходиться голова в нерухомому стані, а погляд спрямований строго вдалину. Отже, яке ж поле зору у людини в ідеалі:

  • вгору — 55о
  • вниз — 60о
  • назовні (кожне око) — по 90о.Тобто, сумарний показник бокового зору — 180о

Але слід пам’ятати, що дані показники вірні тільки для ахроматичні зору (тобто, чорно-білого). В очах людини немає спеціальних колб по краях сітківки, саме тому, розрізнити кольору периферичним зором, людина не в змозі. Бічний зір — тільки чорно-білий.

Простіше кажучи, градус огляду ахроматичного зору людини становить 180о Якщо мова йде про те, в межах якого огляду поля зору, людина бачить тривимірні об’єкти — в рамках 110о. Якщо ж йдеться про те, щоб сприймати кольора, то поле зору людини ще менше. Тепер ви, шановні читачі нашого блогу знаєте, скільки градусів огляд у людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1