Око людини влаштоване досить складно і включає в себе дуже багато різних елементів, продуманих природою таким чином, щоб забезпечити людині максимально хороший зір. Сьогодні разом знайдемо відповідь на питання: для чого потрібні палички, а для чого колбочки? Напевно, багато хто з нас тільки зараз дізналися про те, що в будову людського ока присутні, так звані, палички і колбочки. За що ж вони відповідають?
Палички згруповані здебільшого по краях сітківки, вони більш чутливі, ніж колбочки, але чутливість їх сконцентрована близько довжини хвилі в 498 нм, що відповідає синьо-зеленому світлу. (Тому в сутінках нам все здається зеленувато-синюватим: коли освітленість падає, на перший план виходять палички, які ловлять переважно синьо-зелені відтінки спектру.)
У колбах, як ми знаємо, є кілька фоточутливих білків, завдяки яким колбочки діляться на кілька видів:
- «синьо-фіолетові»;
- «Жовто-зелені» (або просто «зелені»);
- «Жовто-червоні» (або просто «червоні»).
Вважається, що завдання колб — просто передавати в мозок колірний сигнал, а мозок вже сам, аналізуючи кількість сигналів того чи іншого кольору, їх інтенсивність, розташування і т. д., Скомбінуе загальну колірну картину.
Тобто, завдяки паличок і колбочкам, людина може бачити, як під час світлового дня, так і в сутінках. Палички відповідають за те, що людина може бачити в сутінках, у вечірній час, а колбочки допомагають нам добре бачити і чітко розрізняти кольори днем.
Сподіваємося, що ми змогли відповісти на питання, для чого потрібні палички, а для чого колбочки. У нашому блозі завжди публікуємо цікаву і корисну для читачів інформацію.