Як далеко може бачити око людини?

око людини

У нашій сьогоднішній статті ми розповімо про те, як далеко може бачити очо у людини? Наскільки наш зір відрізняється від того, якi мають деякі інші види живих істот на планеті. Читайте нашу нову статтю в блозі інтернет-оптики «ЛЬВІВ ОПТИКА».

На можливість людини бачити на далекі відстані впливає те, що поверхня Землі, як її бачимо ми, починає викривлятися на відстані 5 км (так звана, лінія горизонту). Це відбувається тому, що Земля, як ми всі прекрасно знаємо, не є ідеально рівною, а наша планета має форму кулі. Саме це і впливає найголовнішим чином на те, як далеко може бачити очi людини?

Якби не лінія горизонту, то зір людини, якщо вiн знаходиться в нормальному стані і не потрібні, наприклад, окуляри за рецептом, дозволяло б розглянути полум’я від свічки, що горить на відстані, близько 50 кілометрів. Даний розрахунок здійснювався, виходячи з того, що світло від зірок, що знаходяться в інших галактиках, видно людському оку, якщо до сітківки доходить не менше 5 фотонів, а краще — 14. Саме таке світлове випромінювання має свічка, що горить на відстані 50 кілометрів від людини .

Цей показник гостроти зору людини отриманий емпіричним шляхом, оскільки природне викривлення поверхні нашої планети не дає перевірити справжню гостроту зору людини на практиці. Але потрібно знати, що людське око (вірніше, гострота людського зору) дає можливість комфортного життя.

Звичайно, у орла і у інших видів тварин на планеті зір краще, ніж у нас, але і нашого зору цілком достатньо для того, щоб комфортно жити. Правда в тому випадку, якщо мова йде про ту ситуацію, коли ми турбуємося про своє здоров’я.

Тепер ви, шановні глядачі знаєте, як далеко може бачити око людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1