Чому потрібно носити сонцезахисні окуляри і як їх вибрати

сонцезахисні окуляри

Чому дешеві окуляри завдають шкоди більше, ніж нічим не захищені очі

Зірка на ім’я Сонце — джерело радості, щастя і самого життя. Яскраве світило — наш друг. Але воно ж може стати нашим ворогом, якщо ми ніяк не будемо захищати себе від впливу його променів. Лікар-офтальмолог вищої категорії, Тетяна Васильєва розповіла про те, що потрібно зробити, щоб сонце не завдало шкоди зору.

сонцезахисні окуляри жіночі
сонцезахисні окуляри жіночі

Навіщо захищати очі?

Доведено, що саме ультрафіолет найбільше шкодить структурi очей. Тривала дія може призвести до серйозних захворювань: раку, дистрофії сітківки, катаракті, і так далі. Також на яскравому сонці можна отримати опік рогівки. У зоні особливого ризику — жителі південних областей. Незвичні до такого сильного впливу променів люди можуть дуже швидко заробити опік рогівки. Достатньо всього 6 годин перебування на сонці без окулярів.

Які бувають сонячні окуляри?

Ні краплі, ні мазі, ні вітаміни не стануть надійним бар’єром між вашими очима і яскравим сонцем. Найкращий захист — це сонцезахисні окуляри. Вони можуть бути з діоптріями (якщо у вас поганий зір) або звичайними (якщо зiр хороший або ви носите лінзи). Також є окуляри з фотохромними лінзами — в народі їх називають «хамелеонами». Вони особливо зручні, коли сонце неяскраве, однак все одно доводиться примружуватися. Лінзи «хамелеони» затемняются пропорційно тій кількості ультрафіолету, який в них надходить. Це важливо, адже ультрафіолет потрапляє в очі навіть якщо немає прямих променів.

Як правильно підібрати темні окуляри?

Окуляри повинні бути досить великими, щоб закривати не тільки око, але і шкіру навколо нього, а також добре сидіти на переніссі. Краще вибирати моделі з більш широкими дужками. Так ви зможете максимально захистити ваші очі. Хороший зразок такого захисту — це спортивні окуляри. У них досить велика форма — як раз, щоб блокувати доступ випромінювання. Маленькі окуляри від ультрафіолету не захистять.

Чому дешеві окуляри небезпечні?

Окуляри — це не просто аксесуар. Тому не варто купувати їх в першому-ліпшому кіоску або пішохідному переході. Там ви з великою часткою ймовірності купите окуляри без будь-якого захисту від ультрафіолетових променів. Вони не тільки не принесуть ніякої користі, а й можуть заподіяти серйозної шкоди.
Справа в тому, що на яскравому сонці наша зіниця звужується. Саме так наш організм захищає себе від потрапляння зайвої дози ультрафіолетового випромінювання на сітківку ока. Коли між оком і сонцем ми поміщаємо темну лінзу, зіниця, відповідно, розширюється. На сітківку вже потрапляє більше світла, а захисту від нього немає. До яких наслідків це може призвести, ви вже зрозуміли.
Краще купувати окуляри в спеціалізованих магазинах і салонах оптики, де вам допоможуть вибрати модель і порадять, як окуляри повинні сидіти. Що особливо важливо: ви точно купите окуляри з необхідним рівнем захисту, так як сонцезахисні окуляри вважаються медичною продукцією, і на них видають ліцензії.

Як перевірити якість?

Чи означає це, що потрібно купувати тільки дорогі окуляри? Ні, вибір за принципом ціни не завжди працює. Буває, що сонцезахисні окуляри, куплені по захмарною ціною в дорогому магазині, виявляються не більш ніж стильним аксесуаром.
Перш за все навчитеся читати етикетки. На окулярах, які дійсно захищають очі від дії ультрафіолетових променів, є маркування «UV400» (іноді «400 nm» або «100% UV»). Перевірити, чи дійсно окуляри мають таку ступенем захисту, можна в салонах оптики. Там є спеціальні прилади, які її заміряють. Перевірка займе всього кілька секунд. У багатьох оптиках можна перевірити і поляризацію лінз ваших окулярів.

Навіщо потрібна поляризація?

Крім 100% -й захисту від ультрафіолету окуляри з поляризаційними лінзами блокують світло, що відбивається від води і різних поверхонь. Простіше кажучи, вони гасять відблиски від навколишніх предметів. Це допомагає чіткіше бачити.

Де зберігати окуляри?

Будь-які окуляри тримають лінзами догори, щоб уникнути подряпин. Сонцезахисні окуляри краще зберігати ще й в футлярі. Якщо ви при цьому залишите, наприклад, поляризаційні окуляри на сонці (на пляжі або в машині), то можете їх зіпсувати. Тривала дія високих температур зашкодить поляризаційний шар.

Чи потрібні сонцезахисні окуляри дітям?

Обов’язково. Діти — народ рухливий і веселий. Вони проводять більше часу на повітрі, ніж дорослі. І дитячі очі більш чутливі до дії ультрафіолету. Тому лікарі рекомендують захищати очі дітей з раннього віку. Дитячі окуляри зроблені з гіпоалергенних полімерних матеріалів. Лінзи та оправи легкі, зручні і ергономічні. На дитячих окулярах не варто економити. І тим більше купувати їх на вуличних лотках.

Чи є УФ-фільтр у контактних лінз?

Так. Зараз у багатьох сучасних контактних лінз теж є мінімальний УФ-фільтр. Звичайно чим лінза дорожче, тим захист більше.
Якщо ви відправляєтеся на відпочинок, найкраще брати з собою одноденні лінзи. Справа в тому, що лінзи вбирають все як губки. Якщо ви поринаєте в них в море або басейн, то належним чином очистити їх не зможете. Розчини для лінз не допоможуть прибрати забруднення, які на ній накопичаться. Можна і зовсім не користуватися лінзами, а замовити спеціальні окуляри для плавання з діоптріями.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1