Міф чи істина: чи правда, що окуляри послаблюють зір?

eyesight check

Головне, правильно підібрати окуляри

Напевно, немає батьків, які б не дбали про своїх дітей. Проблема в іншому: у більшості батьків є страх перед окулярами, що приводить до категоричної відмови від них, пояснюючи це тим, що «окуляри підсилюють діоптрії», «підміняють роботу очних м’язів», «окуляри псують зір». При цьому не враховується, наскільки дитині з поганим зором погано вчитися і взагалі жити. Через невідповідність зовнішніх вимог і внутрішніх можливостей організму наростає особиста тривожність — пусковий фактор нездоров’я.

Але це все неважливо: головне — щоб не було окулярів!

Тому головне завдання всіх офтальмологів — розкрити псевдонаукову суть міфів про шкоду окулярів.
Важливо усвідомити, що окуляри — це оптичний прилад, що переводить фокус чіткого зору на сітківку. Коли людина знімає окуляри, він повертається до свого початкового зору, надягає — і знову добре бачить. Окуляри поліпшують зір. Це не мало, але це все, на що здатні окуляри, і не треба їм приписувати «магічних» властивостей. До окулярів завжди потрібно звикати.

Неправильно підібрані окуляри або зовсім відмова від корекції зору має наслідок — поступова втрата зору. Не можна недооцінювати негативний вплив «брак» зору на психологічний та фізичний стан здоров’я.
З віком змінюється не тільки світ навколо нас, але і ми самі. З роками людина починає відчувати, як погіршуються його фізичні можливості, в тому числі і зір. Але якщо ви стали помічати, що насилу розрізняєте дрібний шрифт в книзі і значки на мобільному телефоні, значить необхідно купити окуляри для читання. Перед вами два варіанти: можна звернутися в спеціалізований салон оптики, де вам перевірять зір, підберуть і виготовлять потрібні окуляри або ж ви вирішите купити готові окуляри в кіоску або з лотка.

правильно підібрати окуляри
правильно підібрати окуляри

Окуляри — це оптичний прилад для корекції зору

Він складається з лінз і оправи. Визначальну роль відіграють параметри лінз і якість збірки виробу. Будь-які окуляри, в тому числі сонцезахисні, не є звичайним промисловим товаром. Вони вимагають грамотного звернення і не повинні продаватися в будь-якому місці. Адже окуляри, куплені у випадковому місці, можуть виявитися неякісними, вони не тільки не будуть допомагати зору, але можуть і зашкодити здоров’ю.

Рішення за вами, що найбільш безпечно для ваших очей?

Якщо ви почнете користуватися окулярами для читання, оптична сила лінз яких істотно відрізняється від необхідної, то це може привести до очного стомлення і до головного болю. Оптичний центр лінз в готових окулярах випускається з однаковим значенням міжзіничної відстані, рівним 62-64 мм. Однак у різних людей, різна відстань між зіницями і при виготовленні індивідуальних окулярів в оптиці буде враховуватися необхідне значення особисто для вас, чого ви будете позбавлені, купуючи готові окуляри з лотка.

Якщо ви станете застосовувати лінзи, оптичні центри яких дуже віддалені від ваших зіниць, то ви будете використовувати бічні зони лінз, де оптична сила лінз відрізняється від необхідної. І в результаті знову повертаємося до головного болю. Якщо є асиметрія, а у більшості людей очі розташовані асиметрично щодо середини перенісся, що також враховується при виготовленні окулярів в спеціалізованій оптиці. При виготовленні окулярів на замовлення фахівці керуються вимогами ГОСТ. У підсумку можна зробити висновок, що готові окуляри завжди поступаються тим, які виконані за індивідуальним замовленням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1