Окуляри для роботи за комп’ютером

Окуляри для роботи за комп'ютером

Навіщо потрібні окуляри для комп’ютера

Складно уявити, що сьогодні хтось може обходитися без планшета, ноутбука або смартфона. Гаджети міцно увійшли в наше життя і, зрозуміло, впливають на наше здоров’я.

Справа зовсім не в електромагнітному випромінюванні, яким лякали користувачів комп’ютерів років 20 назад. Негативний вплив робить тривала зорова робота за ноутбуком або персональним комп’ютером. Додамо до цього випромінювання екрана, частоту його мерехтіння, відблиски. А також штучне сине світло, яке ноутбуки та смартфони випромінюють на 50% більше, ніж природні джерела світла. Небезпека полягає і в статичній позі, і в тривалій роботі очей на близькій відстані. Це викликає спазм очних м’язів або, кажучи професійною мовою, спазм акомодації.

В результаті виникає комп’ютерний зоровий синдром, який не належить до захворювань, а, скоріше, є збірним діагнозом. Очі сверблять, сльозяться, з’являється відчуття чужорідного тіла. Ще одна ознака — складно сфокусуватися на далекому зображенні, тому що знижується гострота зору. Такі симптоми можуть виникати, як у людей з короткозорістю або далекозорістю, так і у тих, хто ніколи не носив окуляри.

Що робити?

Якщо вам знайомі всі перераховані вище симптоми, то саме час звернутися до лікаря-офтальмолога. Окуліст проведе ретельну діагностику зору, призначить лікування і підбере окуляри для роботи за комп’ютером. Такі окуляри мають спеціальні лінзи Blue Cut, фільтри яких знижують яскравість екрану, збільшують чіткість зображення і тим самим знімають зорову напругу. Комп’ютерні лінзи можуть бути з діоптріями або без, їх можна встановити практично в будь-яку оправу.

Рух і гімнастика очей

Слід пам’ятати, що комп’ютерні окуляри — не панацея. Необхідно відриватися від монітора кожні 60 хвилин. Підійдіть до вікна, подивіться вдалину, помилуйтеся пейзажем. Дозвольте вашим очам розслабитися і відпочити. Відмінний спосіб зняти зорове напруга — коротка гімнастика для очей:

— зробіть 10 кругових рухів очима, потім 10 рухів по діагоналі, вгору і вниз;

— 10 разів відкривайте і закривайте очі;

— часто-часто кліпайте протягом 30-40 секунд;

— розглядайте предмети за вікном, переводячи погляд на точку на склі.

Трохи пройдіться по кімнаті, щоб розім’яти затерплі від тривалого сидіння м’язи і прискорити кровообіг.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1