Перевірка зору на короткозорість

Все, що потрібно знати про короткозорість

Факти

Короткозорість є найбільш поширеною причиною поганого зору. Людина добре бачить на близькій відстані, але при розгляданні віддалених предметів, на сітківці виникає розмите зображення. Здатність до фокусування може почати знижуватися в дитинстві та підлітковому віці і, як правило, стабілізується до 20-ти років. Після цього більшості людей не потрібно часто міняти свої окуляри або контактні лінзи, якщо вони взагалі потрібні.

Причини

Короткозорість виникає, коли форма очного яблука не дозволяє йому сфокусуватися на віддалених об’єктах. Рогівка — це особливий шар на поверхні ока, яка виконує більшу частину роботи з заломлення світла при його попаданні в око і відповідає за точне налаштування фокусу. При короткозорості або рогівка занадто вигнута, або очне яблуко занадто довге, тому промені світла зустрічаються і перетинаються перед сітківкою, і на той час, коли зображення досягає сітківки, воно розмите. Цьому сприяють:

  • генетична схильність,
  • фактори навколишнього середовища (багато годин візуальної роботи поблизу).

Короткозорість принаймні частково генетична. Це не хвороба. Деякі дослідження показують, що у людей, що виконують роботу, що вимагає зосередженості і напруги зору, з більшою ймовірністю згодом розвинеться короткозорість. Діти, які народилися передчасно теж можуть бути більш схильні до розвитку короткозорості.

Симптоми

Люди зазвичай вперше помічають короткозорість в підлітковому віці, коли стає очевидним, що інші люди можуть бачити віддалені об’єкти краще, ніж вони. Інші ознаки того, що у людини може розвиватися короткозорість:

  • головні болі,
  • необхідність примружуватися, щоб ясно бачити,
  • часте моргання,
  • розтирання очей.
Тест на короткозорість
Тест на короткозорість

Постановка діагнозу

Тест на короткозорість — це відомий плакат з рядами літер, званий таблицею Сивцева. Окуліст також може використовувати процедуру авторефрактометрія. Проводиться вона за допомогою комп’ютера і дозволяє ретельно досліджувати рогівку ока і визначити гостроту зору. Цей тест також може виявити астигматизм, при якому рогівка неправильної форми не може різко фокусуватися на будь-якій відстані. Люди з короткозорістю часто мають деяку ступінь астигматизму.

Лікування і профілактика

Є три можливі способи лікування короткозорості:

Окуляри з якісними лінзами можуть виправити помилки зору, включаючи короткозорість, далекозорість та астигматизм. Біфокальні лінзи особливо корисні для людей похилого віку з поганим зором на великих і дуже близьких відстанях.

Контактні лінзи також можуть виправити ці проблеми. Носіння лінз робить людей більш схильними до очних інфекцій. Цей ризик можна звести до мінімуму, якщо очищати їх відповідно до інструкції, вчасно викидати вироби і ніколи не засинати з лінзами.

Щоб запобігти погіршенню, необхідно дотримуватися правил візуальної гігієни:

  • не читати лежачи,
  • дотримуватися відстань від книги або монітора комп’ютера,
  • стежити за хорошим освітленням робочого місця,
  • робити перерви при тривалій зоровій роботі.

Як поліпшити якість зору? Звертайтеся в інтернет-магазин «Львів оптика». Для того щоб замовити і купити окуляри від короткозорості телефонуйте за номером: (068) 492-73-08

Можливий альтернативний варіант зв’язку Viber або WhatsApp +38 (095) 832-03-11

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1