Як правильно підібрати окуляри для зору

selection of glasses

Які бувають окуляри для зору

В наші дні окуляри користуються дуже великою популярністю серед людей різного віку, навіть не дивлячись на широку доступність контактних лінз і лазерної хірургії для корекції зору. Широкий спектр привабливих оправ і дизайнерських стилів для окулярів в значній мірі відповідають за цей підвищений попит.

Матеріал оправи, який найкраще підходить вам, залежить від ваших особистих потреб. Якщо вам потрібні захисні окуляри, для них ідеальний вибір — міцний пластик. При шкірної алергії краще вибирати гіпоалергенні метали — такі, як нержавіюча сталь або титан. Людям з активним способом життя добре підійдуть металеві сплави, які мають високу гнучкість і стійкістю до руйнування. У дитячих окулярів часто є пружинні шарніри, які підвищують стійкість і зменшують ризик поломок на ігровому майданчику або в спортивній секції.

Стилі окулярів

Окуляри стали більше, ніж просто спосіб забезпечити гостроту зору. З такою кількістю стилістичних оправ окуляри також є модним аксесуаром, який можна підібрати під свій гардероб. При виборі окулярів ваш зовнішній вигляд, спосіб життя і смак в моді є важливими критеріями. Форма оправи повинна підбиратися в залежності від типу обличчя.

Найголовніше у виборі оправи — це комфортне відчуття. Крім того, бажано придбати, як мінімум, дві пари окулярів — повсякденну і відповідну до урочистого костюму.

Лінзи для окулярів

Після того, як ви вибрали відповідну оправу в магазині або салоні оптики, необхідно визначити тип лінз, найбільш придатних для ваших візуальних вимог. В останні роки технологія лінз для окулярів значно покращилася, і багато хто з них відрізняються високою якістю і перевагами.

Лінзи для окулярів діляться на два основних типи:

  1. однофокальнi (мають однакову оптичну силу).
  2. багатофокальні (мають кілька зон з різними діоптріями, які плавно переходять одна в іншу).

При виборі лінз людині необхідно знати оптичні показники. Їх можна знайти в рецепті: міжцентрову відстань і діоптрії. Ці дані повинен дати вам офтальмолог — спецiалiст з підбору окулярів, тільки після повного обстеження вашого зору.

Лінзи виготовляються з матеріалів двох видів: скляні та пластикові. Кожен з них по-своєму якісний, але має свої недоліки. Скляні лінзи служать досить довго, не дряпаються, захищають орган зору від ультрафіолетових променів, але легко можуть розбитися і вони важкі для перенісся.

Антиблікові покриття можуть значно поліпшити зовнішній вигляд і комфорт ваших окулярів, обмеживши кількість світла, яке відскакує від ваших лінз. Ці популярні додатки допомагають зменшити втому очей.

Покриття лінз — ультрафіолетова обробка, стійкі до подряпин поверхні і дзеркальні покриття — є деякими додатковими функціями.

При підборі окулярів для читання лікарі використовують спеціальну таблицю для перевірки гостроти зору для близу. Підбір здійснюється за тими ж основним правилам, що і для далi. Спочатку окулiст перевіряє кожне око окремо, а потім обидва одночасно — бiнокулярно. Орієнтуються на 4-6 текстів таблиці в залежності від бажання і потреб пацієнта. Якщо підбираються біфокальні або прогресивні окуляри, то перевіряється зір і вдалину, і поблизу.

У міру того, як людина стає старше, його очi втрачають здатність фокусуватися на близьких відстанях. Починаючи приблизно з 40 років ближній зір поступово погіршується, але дистанційно зір не буде порушено. Пресбіопія може бути описана як пов’язана з віком далекозорість. Окуляри для ближнього зору можуть допомогти людині ясно бачити при шиття або читанні.

Показник заломлення лiнзи

Показник заломлення матеріалу лінзи для окулярів — це число, яке є відносним показником того, наскільки ефективно матеріал переломлює світло, який залежить від того, як швидко проходить світло через скло.

Лінза для окулярів, виготовлена з матеріалу з високим показником заломлення, буде тонше, ніж лінза, виготовлена з матеріалу з більш низьким показником заломлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1