Як зберегти зір працюючи за комп’ютером

захист від випромінювання монітора

Бережемо зір за комп’ютером

Ні для кого не секрет, що довге просиджування за комп’ютером шкодить очам. Авторитетні лікарі і вчені стверджують, що для того, щоб мінімізувати шкоду від світла екрану, необхідно перериватися на зарядку для очей. Однак в сучасному світі подібною практикою готовий займатися не кожен. Пам’ятайте, що вони не є панацеєю, і при реальних проблемах краще проконсультуватися з лікарем. Авторитетні лікарі і вчені стверджують, що для того, щоб мінімізувати шкоду від світла екрану, необхідно перериватися на зарядку для очей.

Не працюйте за комп’ютером в напівтемряві

Недолік освітлення негативно впливає на зір — і неважливо, чи читаєте ви книгу або сидите в соцмережах. Зверніть увагу, щоб екран ноутбука або смартфона не були єдиним джерелом світла — для цього включіть нічник або лампу, і сядьте так, щоб світло падало через плечо. Так очі будуть менше втомлюватися.

Надто яскраве світло також шкодить

Все добре в міру — яскраві промені сонця викликають відблиски на моніторі, і вам доводиться перенапружувати очі. Також шкодить зору і зайве світло — варто скористатися лампами розсіяного світла, моніторами з покриттям антивідблиску або спрямованими світильниками.

Давайте очам відпочинок

електромагнітне випромінювання комп'ютера
електромагнітне випромінювання комп’ютера

В процесі роботи за комп’ютером очі не відпочивають — і з часом втомлені м’язи вже не можуть працювати на повну силу. Тому їм також потрібен відпочинок — спробуйте відірватися від роботи, прогуляйтеся кілька хвилин, прикрийте повіки, поморгайте і, розслабившись, посидьте так кілька хвилин. Можна навіть подумати про щось приємне. Це не тільки дасть відпочинок очам, але і дозволить вам окинути робочий процес тверезим поглядом. Давати очам відпочинок бажано хоча б раз в пару годин. робіть так кілька разів на день, краще щогодини.

Не проводьте весь час перед екраном

У це важко повірити, але буквально десять-п’ятнадцять років тому люди цілком могли обходитися без гаджетів. Пограйте в активні ігри, поспілкуйтеся з колегами або пройдіться кілька хвилин. Очам потрібно розслабитися і змінити фокус.

Не бійтеся скористатися медикаментами

У житті буває всяке — і після тривалих посиденьок за копмьютером здається, що очі фізично працювали — вони перенапружені, втомилися і нібито засипані піском. Таку проблему можна вирішити зволожуючими краплями, які продаються в аптеці без рецепта. Однак в разі серйозних проблем не зайвим буде звернутися до лікаря.

Моргайте

До речі про зволоження. Вчені довели — коли ми дивимося на екран ноутбука / Смартфона / телевізора — то моргаємо рідше, ніж зазвичай — відповідно, очі втомлюються від нестачі зволоження. Моргайте!

Лінзи та окуляри — зовсім не зайві

Навіть якщо у вас погляд, як орла, це не привід відмовлятися від окулярів. Тим більше, якщо є проблеми із зором. Спеціалізовані окуляри для роботи за комп’ютером позбавлять вас від зайвої натуги для очей — рівно також, як і окуляри, які захищають від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Іншими словами, на кожен випадок є певні лінзи.

Поправте монітор

Незручний кут нахилу монітора — шкодять очам куди сильніше, ніж зазвичай. Для цього відсуньтесь від екрану на відстань витягнутої руки і відрегулюйте сидіння так, щоб верхня частина екрану була на рівні очей. Влаштуйтеся зручніше, не сутультесь.
Налаштуйте монітор — можна скористатися встановленими шаблонами, а можна підігнати яскравість / контрастність під себе, щоб картинка не викликала дискомфорт.
Протріть екран — жирні плями, пил, сліди життєдіяльності комах — все це створює більше відблисків і ускладнює сприйняття картинки на екрані. Тому протирайте екран хоча б пару разів на місяць.

Це — основні принципи, дотримуючись яких, можна значно спростити життя своїм очам. Просто візьміть їх на озброєння, і результат не змусить довго чекати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1