Асферичні контактні лінзи

асферичні контактні лінзи

Асферичні контактні лінзи — відносно новий вид оптики, перевершує сферичну форму за багатьма показниками. Розробка була пов’язана з необхідністю зменшити колірні та геометричні аберації, дисторсію, зробити зображення більш чітким і контрастним. Цей тип лінз використовується в професійній фотоаппаратуре, телескопах, биноклях.

Особливості

Традиційна лінза має форму сфери і однаковою кривизною по всій поверхні. Промені фокусуються в центрі, де формується найбільш різке зображення. При цьому через кривизну спотворюються площини. Це добре помітно, коли людина вперше одягає асферичні контактні лінзи — поверхні можуть здаватися злегка вигнутими. Ефект проходить протягом 1-2 днів, коли мозок звикає до спотворення.

У асферичною лінзи інша геометрія. Її поверхні нагадують овал, вони більш плоскі щодо сферичних моделей. При цьому товщина асферіки набагато менше. Через меншого радіуса кривизни оптичні порушення також зменшуються. Площини і лінії перестають спотворюватися, підвищується різкість. До речі, на дані лінзи поширюються ті поради, які опубліковані в цій статті.

Переваги

Менша товщина. Очі швидше звикають до чужорідного предмету, ймовірність дискомфорту нижче. Відсутність спотворень. Значно підвищується якість корекції за рахунок чіткості і різкості, очі менше напружуються. При одних і тих же діоптріях помітна різниця. Краще огляд. Оптична сила розподілена рівномірно по всій площі лінзи, що покращує периферичний зір. Комфортніше очам. Знижується навантаження на зір, корекція відбувається більш повно.

Кому підходять

Асферичними контактними лінзами ефективно коригуються міопія і гіперметропія. Крім того, цей вид можна використовувати при астигматизмі. Іноді корекція астигматизму викликає у людей неприємні відчуття під час звикання. Асферичні контактні лінзи частково прибирають розмитість, дисторсію і двоїння ліній, характерні для астигматизму. Тому асферіка можна застосовувати на перехідному етапі, поки організм не до кінця адаптувався.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1