Що таке астигматизм

Що таке астигматизм

Людей, що мають певні проблеми із зором, досить багато не тільки в Україні, але і по всьому світу. Відповідно до опублікованої недавно МОЗ України інформацією, близько 28% жителів нашої країни, в тій чи іншій мірі, мають відхилення від нормальної гостроти зору.

Найбільш поширеними проблемами із зором, як у дорослих, так і у дітей, є: короткозорість, далекозорість та астигматизм. Сьогодні ми відповімо на питання: що таке астигматизм? У чому він полягає?

Астигматизм — одна з найбільш часто зустрічаються проблем із зором. Причому, що важливо, він практично завжди супроводжує, або короткозорость, або далекозорость. Сам по собі астигматизм — це ситуація, коли рогівка (в деяких випадках — кришталик) має неправильну форму. Якщо у здорової людини рогівка — це ідеальна сфера, то у людини, яка страждає від астигматизму, дана сфера має викривлення і вади. Отже, зображення не фокусується, розсіюється, завдаючи людині додаткові незручності. Залежно від того, викривлення якій частині очі спостерігається, розрізняють два види астигматизму:

  • кришталикових астигматизм;
  • рогівковий астигматизм.

Якщо розглядати обидва види астигматизму, з точки зору найбільшого впливу на гостроту зору, рогівковий астигматизм сильніший, оскільки рогівка має найбільш заломлюючий ефект. Потрібні окуляри з астігматіческімі лінзами.

Якщо астигматизм невеликий, він практично непомітний для людини. Дізнатися про наявність проблеми із зором можна тільки в тому випадку, якщо відправитися на прийом до офтальмолога. Ця проблема найчастіше зустрічається в тому випадку, коли потрібно оперувати катаракту за віком. Людина, яка прожила життя, ніколи не мала проблем із зором, з подивом дізнається про те, що у нього астигматизм. Тепер ви знаєте, що таке астигматизм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1