Контактні лінзи, який термін придатності?

Ще кілька років тому, такого поняття, як «планова заміна контактних лінз», не існувало зовсім. Людина носила лінзи до тих пір, поки вони не починали спричиняти незручності (рiзь в очах, печіння, почервоніння склери). Саме тому, багато хто вважав, що контактні лінзи шкідливі для очей, і краще вибрати окуляри з діоптріями, які не викликають таких проблеми. Як же йдуть справи на даний момент?

Проблема полягала в тому, що дуже багато з тих, хто змушений був носити МКЛ (м’які контактні лінзи), робили це не просто по кілька місяців, а й років, не змінюючи їх. Тобто, одна пара лінз використовувалася постійно. У підсумку, дискомфорт змушував переходити на окуляри з діоптріями. Зараз офтальмологи ввели такий термін, як «термін планової заміни МКЛ». Проблема була вирішена практично відразу.

Який термін носіння лінз?

Якщо окуляри з діоптріями, коли доглядаєш за ними, можна носити дуже довго, то м’які контактні лінзи мають строго обмежений період носіння:

  • щоденні — до них швидко прилипають всякі частинки жиру, білка людського організму. Так що носити їх можна, не більше 24 годин;
  • двотижневі — видно з назви, носити такі МКЛ не більше 14 днів;
  • щомісячні МКЛ — зроблені з більш якісного матеріалу. Лінзи деяких виробників можна носити 30 діб, навіть не знімаючи;
  • квартальні — такі лінзи роблять з гідрогелевих матеріалів. Максимальний термін носіння — 3 місяці. Головна умова — глибоке очищення пероксидними системами;
  • традиційні лінзи — роблять з найякісніших матеріалів, носити можна від півроку, до 10 місяців. Але вони погано пропускають кисень, тому, рекомендується на ніч знімати.

Про те, як продовжити термін служби м’яких контактних лінз, і повністю відмовитися від окулярів з діоптріями, розповімо в наступній статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1