Гострота зору норма

як визначити гостроту зору

Яка гострота зору норма, за медичними показниками, вважається нормальною? Відповіді на це питання і буде присвячена наша сьогоднішня стаття. Справа в тому, що багато хто з нас не знають, яка нормальна гострота зору, і в яких випадках потрібно починати бити тривогу, що із зором спостерігаються певні проблеми.

Існує вікове погіршення зору, коли очі людини починають гірше бачити, через склеротичнi зміни, що відбуваються в них. Але, на превеликий жаль, все більша кількість наших співвітчизників (в будь-якому віці, навіть маленькі діти) стикається з тим, що виникають такі неприємні явища, як короткозорість або далекозорість. А часто буває і так, що це все ускладнюється астигматизмом. Купити окуляри з діоптріями, щоб повернути радість повноцінного життя, можна в нашій інтернет-оптиці «Львів оптика».

Яка гострота зору — норма?

Здатність очей окремо бачити і розрізняти два об’єкти, розташованих поруч, називають гостротою зору. При нормальних показниках розглянути дві точки можна на видаленні п’яти метрів. Відстань між цими точками, при цьому, становить 1,45 мм. Якщо спостерігається падіння гостроти зору, то пройти успішно таке тестування буде неможливо.

Така здатність людського ока чітко бачити предмети вважається нормою. Якщо всі показники при перевірці зору відповідають вищезазначеним, вважається, що у людини зiр дорівнює одиниці (1,0). Зір 1,0 і вважається нормою в наш час.

При перевірці людини із зором 1,0 повинен бачити двома очима десяту сходинку в тій таблиці, яка є в кабінеті кожного офтальмолога (таблиця Сивцева). В ідеалі, кожним оком людина повинна бачити ці горезвісні десять рядків. Але, навіть якщо якимось оком людина бачить гірше, а двома очима гострота зору становить 1,0, вважається, що у такої людини зір в нормі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1