Контактні лінзи для очей: що важливо знати?

Контактні лінзи Україна Львів

З чого почати вибір контактних лінз?

Контактні лінзи є зручним і сучасним методом корекції зору. Легкі, невідчутні на очах вироби здатні не тільки покращувати чіткість і яскравість картинки, а й в деяких випадках лікувати, наближаючи порушення зору до мінімуму. Тому більшість користувачів з поганим зором все частіше вдаються до вирішення поміняти окуляри на контактні лінзи. І якщо ви один з них, то вам буде корисно прочитати цю статтю. У ній ми розповімо з чого почати вибір вироби, а також викладемо важливу інформацію про види і догляд за засобами корекції зору.

В першу чергу вам необхідно відвідати окуліста. Лікар повинен провести ретельне обстеження очей і рівня зору, визначити вид і ступінь порушення, індивідуальні характеристики рогівки і порекомендувати оптимальний в вашому випадку вид контактних лінз. Вибір виробу повинен бути заснований тільки на рецепті, виданим лікарем. У зворотному випадку ви ризикуєте придбати невідповідну модель і нашкодити очам і здоров’ю.

Які лінзи бувають?

Офтальмологічний ринок пропонує широке розмаїття засобів корекції від різних виробників. Відрізняються вони між собою характеристиками і якістю. Основна відмінність, перш за все, лежить в матеріалі, з якого виготовляються лінзи.
Виділяють м’які і жорсткі контактні лінзи. М’які виготовляються з гідрогелю. Вони прекрасно утримують вологу, зручно сидять на очах. Якщо ви вперше плануєте переходити на контактні засоби корекції, то рекомендується починати саме з МКЛ. Жорсткі лінзи виготовляються з силікон-гідрогелю. Мають високий рівень газопроникності, що дозволяє носити їх на очах тривалий час, залишаючи на ніч. Такі моделі представлені в широкому асортименті в магазинах і краще використовувати по закінченню часу, коли очі звикнуть і адаптуються до виробів.
Також КЛ бувають кольоровими і безбарвними. Обидва варіанти можуть бути націлені на корекцію зору, але при цьому кольорові лінзи допомагають приховати вроджені чи набуті вади в області рогівки або змінити колір очей. Це простий і безпечний спосіб змінити свій вигляд. Пофарбовані лінзи бувають відтіночними, кольоровими і декоративними (карнавальними).

Як носять лінзи?

Як носити лінзи
Як носити лінзи

Також лінзи відрізняються режимом носіння і заміни. Буває денний і пролонгований режим носіння. Денний означає, що лінзи можна носити на очах тільки вдень, знімаючи на ніч. Пролонгований режим передбачає носіння КЛ вдень і вночі. Пролонгований період обмежується певним часом. Це може бути тиждень, два або місяць.
Режим заміни передбачає час, який можна використовувати одну пару лінз без їх заміни. Виділяють вироби щоденної заміни, а також заміни через тиждень, два тижні, місяць, три і шість місяців.

Як правильно доглядати за контактними лінзами?

догляд за контактними лінзами
догляд за контактними лінзами

Всі моделі, за винятком щоденних, КЛ вимагають догляду. Тільки своєчасний, ретельний і якісний догляд є гарантією комфорту і безпеки для очей і здоров’я в цілому. Догляд являє собою:

  • Дезінфекцію для усунення патогенних мікробів, пилу, бруду, нальоту
  • Очищення для усунення білкового, жирового, брудного, ліпідного нальоту
  • Зволоження контактних лінз необхідною кількістю вологи.

Всі процедури виконуються за допомогою спеціальних розчинів. Вони можуть бути універсальними і спеціалізованими. Підібрати підходящий засіб, а також розповісти все про лінзах для очей, відповівши на всі питання, що цікавлять, допоможе лікар.
Контактні лінзи приносять комфорт і величезну користь для людини. Вони виключають неприємні відчуття під час носіння, прекрасно коригують зір, даруючи чітку і яскраву картинку незалежно від виду порушення. Головне, прислухатися до рекомендацій окуліста і купувати вироби в спеціалізованих магазинах, де представлена ​​високоякісна і сертифікована продукція. Одним з таких є інтернет-магазин https://optika.lviv.ua, де ви знайдете контактні лінзи в широкому асортименті і діапазоні цін. Не купуйте коригувальні вироби в неперевірених магазинах і не ризикуйте своїм здоров’ям. Тільки якісна продукція надасть вам усі переваги, якими вона багата.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1