Короткозорість або міопія
Короткозорість є найбільш поширеним дефектом зору. Це порушення зору є глобальною епідемією, оскільки зачіпає понад мільярд людей у всьому світі і має тенденцію до зростання. Короткозорість часто проявляється у дітей у віці декількох років і є великою проблемою для молодих людей, які навчаються в школах.
Що таке короткозорість?
Короткозорість — захворювання очей, при якому об’єкти на відстані здаються розмитими. В результаті, коли хтось з короткозорістю намагається дивитися на віддалені об’єкти, промені світла фокусуються перед сітківкою, а не прямо на неї, через що ці об’єкти стають нечіткими.
Стадії короткозорості
Короткозорість, в залежності від інтенсивності дефекту, ділиться на три стадії, вимірювані в діоптріях (D):
- низька — до 3,0 D,
- середня — від 3,0 до 8,0 D,
- висока — вище 8,0 D.
Причини короткозорості
Точні причини короткозорості не вивчені, проте відомо, що може збільшити ризик цього дефекту зору або загострити вже існуючі порушення. Це:
- генетичні фактори;
- неправильний спосіб життя — надмірне напруження очей (наприклад, під час довгих годин роботи за комп’ютером, читання при поганому освітленні);
- забруднення навколишнього середовища;
- дефіцит вітамінів А, D і Е.

Симптоми короткозорості
- нечіткий зір при погляді на віддалені об’єкти;
- необхідність примружуватися або частково закривати очі, щоб краще бачити;
- головні болі, викликані втомою очей;
- проблеми із зором під час водіння автомобіля, особливо вночі.
Лікування короткозорості
Короткозорість можна скорегувати з використанням:
- окуляри для зору,
- контактних лінз,
- хірургії.
Вибирати лінзи слід за точним визначенням ступеня інтенсивності дефекту. Використання мiнусових діоптрій в контактних лінзах або окулярах призводить до зміщення фокусу на сітківку і підвищує гостроту зору.
У разі великої різниці в гостроті зору між лівим і правим оком для корекції частіше використовують контактні лінзи, тому що окуляри не забезпечують хороший результат в такій ситуації.
При лікуванні короткозорості слабкого та середнього ступеня (від 1.00 до 5.00 діоптрій) діти і підлітки використовують ортокоррекцію. Це передбачає зміну форми рогівки правильно підібраними контактними лінзами, які використовують тільки на час сну. Ефект, що дозволяє отримати чіткий зір з усіх відстаней, зберігається протягом дня після зняття лінз.
Лазерна корекція короткозорості можлива тільки у дорослих, у яких дефект стабілізовано і немає тенденції до наростання. Під час операції виконується хірургічне моделювання рогівки.
Вважається, що динамічне збільшення короткозоростi можна зупинити при ранньому використанні контактних лінз або окулярів у дітей. Тому рання діагностика короткозорості особливо важлива.
Профілактика короткозорості
Щоб обмежити розвиток короткозорості, фахівці рекомендують:
- щоденні заняття на свіжому повітрі,
- короткі перерви під час візуальної роботи поблизу,
- мінімальна відстань 40 см від екрану комп’ютера.
Для того щоб виготовити окуляри за рецептом для короткозорості телефонуйте за контактним телефоном: (068) 492 73-08. Альтернативний варіант зв’язку WhatsApp і Viber +38 (095) 832-0311.
Дуже корисна та потрібна стаття.