Мультифокальні контактні лінзи: основні особливості

Air Optix Multifocal lens

Мультифокальні контактні лінзи для коррекції вікової далекозорісті

Мультифокальні контактні лінзи — сучасна медична розробка, призначена для виправлення далекозорості. Вони були створені спеціально для пацієнтів з віковою далекозорістю, які носять окуляри для зору на близьких відстанях, наприклад, під час письма або читання.

Коли людина страждає на додачу від короткозорості, у нього є залежність від двох пар окулярів, з яких одна необхідна для нормального зору на близькій відстані, інша — на далекому. Це викликає ряд труднощів для пацієнта. Щоб позбавити таких людей від подібних проблем, були створені біфокальні, а потім прогресивні окуляри. Це стало проривним рішенням, однак носіння окулярів пов’язано з певними незручностями: вони заважають активному способу життя, спотворюють поле зору на периферії, звужують його, змінюють величину предметів. У мультифокальних контактних лінз є ряд переваг, яких позбавлені окуляри. Вони забезпечують природний хороший зір на різних відстанях, завдяки чому людина може чітко бачити навколишні предмети.

Використання мультифокальних лiнз рекомендується всім людям старше сорока років, які відчувають проблеми із зором на близьких дистанціях. Як тільки пацієнт починає їх носити, він негайно відчуває помітний зоровий ефект. Але треба враховувати, що призначити їх використання можуть виключно офтальмологи.

Для виготовлення лінз Focus Air Optix Multifocal використовується надсучасний «дихаючий» матеріал, що дозволяє носити їх не знімаючи протягом шести днів. При цьому необхідно міняти лінзи не рідше одного разу на місяць. Використання мультифокальних лінз є прекрасною альтернативою операції, в ході якої «рідний» кришталик замінюється на мультифокальний. І хоча за допомогою такої операції можна повністю позбутися від вікової далекозорості, її вартість досить висока. Дозволити собі такі витрати може далеко не кожен. Причому після проведення операції можуть виникнути ускладнення. У порівнянні з операцією використання мультифокальних контактних лінз має очевидні переваги. В Українi мультифокальні лінзи стали застосовуватися не так давно, тому люди ще недостатньо обізнані про такий спосіб корекції зору. Однак він має хороші перспективи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1