Раціональне харчування для зору

раціональне харчування для зору людини
У лікуванні очних хвороб має надаватися велике значення питань раціонального харчування. Разом з тим, вагу необхідно контролювати, харчування має бути раціональним, тобто повністю забезпечувати організм всіма необхідними йому речовинами.
Отже, по-перше, раціональне харчування для зору не повинно бути надмірним за обсягом прийнятої їжі. По-друге — за складом харчування повинно бути ретельно збалансовано. Утримувати по можливості оптимальну кількість (а також процентне співвідношення) білків, жирів, вуглеводів та мінеральних речовин. Нарешті, третім принципово важливим положенням є гігієна самого акту прийому їжі: під час їжі необхідна сприятлива психоемоційна обстановка. Не слід приймати їжу в пригніченому або стомленому стані або, навпаки, в стані збудження.
Певні правила необхідно дотримуватися постійно, день у день. Перш за все — режим харчування: перерви між їжею і час прийому їжі повинні бути постійними. Далі: треба правильно вибирати продукти. Слід виключити з раціону продукти, багаті жирами. Жири збільшують калорійність їжі, ускладнюють діяльність травної системи, підвищують ризик розвитку атеросклерозу, а також сприяють збільшенню ваги тіла. Необхідно виключити і продукти, багаті рафінованими вуглеводами — повсякденно люди занадто багато їдять цукру. Надмірне вживання рафінованих вуглеводів, особливо в поєднанні з великим споживанням жирів, може завдати шкоди здоров’ю. Вельми важливими факторами є культура прийому їжі і поведінка під час їжі. Уникайте рясних прийомів їжі вечорами.
При захворюваннях очей (особливо, якщо носите окуляри) слід пам’ятати наступне: з раціону рекомендується виключити всі густі і гострі страви і напої, — з рослинної їжі — порей, часник, базилік, стиглі маслини, кріп, сочевицю і капусту. Шкодить зору і надмірно суха їжа з великою кількістю солі.
Необхідно також відзначити як доведений факт, що особливе значення при терапії будь-яких очних хвороб мають вітаміни. Зокрема, використання вітамінних і харчових вітамінізованих добавок до їжі істотно підвищує ефективність лікування в переважній більшості випадків. Сподіваємося, що тепер ви зрозуміли, що раціональне харчування для зору — це дуже важливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1