Що бачить людина при астигматизмі

астигматизм

Що таке астигматизм — варто знати кожному, кого турбує це захворювання. Потрібно знати, що це за хвороба, чому вона виникає і як її лікувати. Якщо простими словами, астигматизм — це відсутність точки фокусування. Астигматизм з’являється, якщо у людини викривлена форма рогівки, або кришталика.

Відповідно, щоб зрозуміти причину астигматизму, потрібно розуміти як влаштовані очі людини, і які зміни відбуваються в них при наявності астигматизму.

Що таке астигматизм?

Людське око складають: оптична система, сітківка і оптичний нерв. Оптичною системою ока є кришталик і рогівка. Вона розташована у фронтальній частині ока. Її головною функцією є заломлювати промені, які потрапляють в око, після чого на сітківці ока з’являється зображення.

Сітківка — це група клітин, які знаходяться в задній частині ока. Сітківка перетворює світлові промені і кольори в електричні імпульси. Через оптичні нерви імпульси потрапляють в мозок.

Астигматизм є найпоширенішою причиною поганого зору. Найчастіше до астигматизму приєднуються міопія і гіперметропія. Тоді астигматизм називають міопічним, або гіперміопічним. У здорової людини сферична поверхня рогівки і кришталика рівна, у людини з наявністю астигматизму — крива. У неї різна кривизна. Отже, в різних частинах рогівки, заломлююча сила відрізняється. Тому, коли промені світла проходять через рогівку, зображення об’єкта спотворюється.

Частина зображення фокусується на сітківці, інша частина за нею, або перед нею. Як результат, людина бачить погано. Одні риси вона бачить чітко, а інші розмито.

Щоб зрозуміти як бачить людина з астигматизмом, згадайте своє зображення в чайній, овальній ложці.

Як бачить людина з астигматизмом

Існує три стадії астигматизму:

  1. Слабкий астигматизм — до 3 дптр.
  2. Середній астигматизм — 3-6 дптр.
  3. Високий астигматизм — більше 6 дптр.

Людина зі слабким астигматизмом може і не підозрювати про його наявність. Найчастіше немає ніяких відчутних симптомів цього захворювання. А про наявність даного діагнозу людина дізнається випадково, на прийомі у окуліста.

Людина з середньою стадією астигматизму вже відчуває дискомфорт в очах. Чим більше діоптрій потрібно людині, тим гірше людина буде бачити. У людини починають «розпливатися» предмети. Вона бачить перед собою не чітку, розмиту картинку з кривими лініями.

Якщо у людини високий ступінь астигматизму, крім сильного погіршення зору, з’являється сильна напруга в очах. Людина починає погано себе почувати. У неї болять очі і голова і виникають часті запаморочення.

Астигматизм буває вродженим і набутим.

Наявність вродженого астигматизму у дітей до 0.5 дптр не впливає на зір. Але якщо більше, ніж 1 дптр, то зір погіршується і необхідне лікування з допомогою спеціальних коригувальних окулярів.

Наявність набутого астигматизму викликана травмами, ушкодженнями ока, або рубця після перенесеної операції.

Лікування астигматизму

Для корекції зору призначають окуляри, або лінзи. Але вони не є лікуванням, вони коригують зір. Щоб повністю забути про астигматизм людині потрібна операція.

Більшість людей віддають перевагу окулярам. Лікар призначає спеціальні окуляри з увігнутими лінзами. До окулярів з циліндрами буває складно звикнути. Спочатку вони можуть викликати не приємні відчуття, такі як запаморочення, нудота, біль в голові і в очах і т.д. Тому звикати до окулярів потрібно поступово.

Що буде якщо не лікувати астигматизм

Якщо ігнорувати астигматизм, він буде прогресувати. Якщо нехтувати окулярами, у людини різко впаде зір, і може з’явиться косоокість. Якщо не коригувати це захворювання, людину будуть турбувати часті головні болі і біль з різзю в очах. Тому не ігноруйте цю проблему, перебувайте під наглядом лікаря і дотримуйтесь усіх його рекомендацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1