Як зняти напругу з очей

перенавантаження очей

Як зняти напругу з очей — питання, яке хвилює всіх тих, хто проводить багато часу за комп’ютером, планшетом, смартфоном, або книгою. Відчуття сухості, свербежу, печіння, сльозотечі і розмитої картинки попереджає про перенапруження очей. Якщо очі часто перенапружувати це призведе до погіршення зору. Представляємо вам кілька порад, як позбавиться від напруги в очах.

Як зняти втому очей: вправи, гімнастика для очей

 • Робіть перерву під час роботи з гаджетами. Відвндіть очі від екрану і закрийте їх на 2-3 хвилини. Можете прикладати до очей долоні. Закриваєте очі, прикладаєте руки, потім забираєте руки. Повторюйте цю дію 10-15 разів. Не потрібно тиснути на очі і занадто швидко відкривати і закривати очі.
 • Намагайтеся частіше моргати. Коли ваші очі знаходяться в сильній напрузі намагайтеся якомога частіше моргати. Під час роботи закомп’ютером,смартфоном, або під час водіння автомобіля часто і інтенсивно моргайте. Це добре розслабляє очі.
 • Захищайте очі окулярами з спеціальними лінзами із захистом від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.
 • Зробіть компрес з огірка. Візьміть шматочок огірка і прикладіть до своїх очей на 15-20 хвилин. Це добре розслабляє і тонізує шкіру навколо очей.
 • Користуйтеся зволожуючими краплями для очей. Краплі замінюють слізну рідину. Їх потрібно застосовувати, коли відчуваєте сухість очей. Але перед застосуванням крапель порадьтеся з лікарем.
 • Ефективною є рефлексотерапія. За допомогою цієї терапії можна позбавитися від головного болю, який викликаний перенапруженням очей. З методикою цієї терапії можна ознайомитись в Інтернеті. Суть терапії полягає в тому, щоб стимулювати точки, які відповідають різним частинам тіла. Це нагадує масаж на ногах і руках.
 • Сфокусуйте свій погляд на предмет розташований перед вашими очима. Потім повільно переведіть погляд на стелю і знову сфокусуйтеся на одній точці. Повторюйте ці рухи. Головою під час цієї вправи не рухайте.
 • Уявіть, що перед вами зображена вісімка в горизонтальному положенні. Дивіться прямо і малюйте очима вісімку. Повторюйте дану вправу по 10 разів. Малюйте спочатку в одну сторону, потім в іншу.
 • Сильно зажмурте свої очі і порахуйте до п’яти. Після чого повільно відкрийте очі. Повторюйте цю дію по 3 рази.
 • Рахуйте до 20 і швидко моргайте, потім зажмурте очі і порахуйте до 10. Повторюйте по кілька разів.
 • Переведіть свій погляд вправо, потім вліво. Намагайтеся дивитися якомога далі. Повторюйте 5-10 разів. При цьому головою не рухайте.
 • Не рухаючи головою, дивіться вгору, потім вниз. Повторюйте цей рух від 5 до 10 разів.
 • Тріть рукою об руку, поки руки не стануть теплими. Після чого притуліть теплі долоні до очей і тримайте руки, поки вони не вистигнуть. Повторюйте до тих пір, поки не відчуєте полегшення в очах.
 • Намалюйте на вікні червону або чорну крапку, розміром близько 5 мм. Кілька хвилин фокусуйте на ній свій погляд. Після чого подивіться на предмет за вікном, який знаходиться далеко від вас. Продовжуйте робити цю вправу ще 3-5 хвилин. Намагайтеся виконувати ці дії кожен день.
 • Щоб зміцнити м’язи очей, робіть наступну вправу: витягніть в праву сторону напівзігнуту руку і сфокусуйте свій погляд на пальцях руки. При цьому голову не повертайте. Не поспішаючи переміщайте пальці справа наліво і навпаки. Повторюйте 10-15 разів.

Кращим засобом від перенавантаження очей є своєчасне попередження цієї проблеми. Не перевантажуйте свої очі. Кожні 30 хвилин робіть перерву. Відійдіть від комп’ютера, помийте обличчя, зробіть зарядку очей, плечей і шиї. Налаштуйте яскравість, контрастність і висоту вашого екрану.

Слідкуйте, щоб освітлення в кімнаті не було занадто яскравим, або темним. Також важливо стежити за якістю повітря в приміщенні. Часто сухість очей виникає через сухість повітря. Час від часу, провітрюйте кімнату, або зволожуйте повітря за допомогою спеціального зволожувача повітря.

І пам’ятайте, що будь-який дискомфорт в очах може сигналізувати про наявність захворювання. Тому краще не займатися самолікуванням, а вчасно звернутися до окуліста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1