Як змінюється короткозорість з віком

короткозорість

Як змінюється короткозорість з віком — питання, яке хвилює людей, що страждають цим захворюванням. Адже існує думка, що з віком короткозорість проходить.

Давайте ж розберемося в тому, що таке короткозорість і чи може короткозорість пройти з віком.

Що таке короткозорість?

Короткозорість, або міопія — це погіршення зору. При міопії людина добре бачить предмети, які знаходяться біля нього, а ті які знаходяться далеко, бачить погано, або зовсім не бачить їх. Людям з цією проблемою потрібні окуляри з увігнутими, негативними лінзами.

Короткозорість турбує людину через те, що рефракція має відхилення. Тому фокус зображення потрапляє не на сітківку, а перед нею. Міопія — це один з видів аметропії.

Чи може короткозорість пройти з віком?

З віком в організмі людини відбувається дуже багато змін. Всі органи змінюються, в тому числі і очі. У людини починає прогресувати пресбіопія — вікова далекозорість. Оскільки кришталик втрачає свою еластичність, слабшає акомодація ока.

Давайте дізнаємося, що ж відбувається з короткозорістю, коли у людини починається пресбіопія.

Більшість людей у яких ніколи не було проблем із зором, після сорока років помічають, що під час повсякденних занять відчувається дискомфорт в очах. Наприклад, коли людина читає їй потрібно відсунути книгу подалі, щоб розгледіти, що там написано.

Це пов’язано з тим, що кришталик, який відповідає за фокусування на предметі, змінюється і не може справлятися зі своєю функцією як раніше.

Багато людей, які страждають від короткозорості, сподіваються на те, що з роками їх зір покращитися. Але, на жаль це велика помилка. З віком короткозорість нікуди не дінеться, але до неї додасться далекозорість. Людині з наявністю міопії і пресбіопії потрібні окуляри для далі і окуляри для близі. Або ж окуляри зі спеціальними прогресивними лінзами.

З роками міопія може посилиться, якщо у людини цукровий діабет, або хронічне системне захворювання. Також, коли відбуваються гормональні зміни, короткозорість може загостритися.

Коли у людини з наявністю короткозорості починає прогресувати далекозорість, людина починає гірше бачити зблизька. Обов’язково потрібно спостерігати за змінами зору і коригувати його. Якщо ж ви не будете стежити за своїм зором ваше самопочуття погіршиться. Вас буде турбувати постійна втома очей і головний біль.

Якщо ви помітили погіршення вашого зору, в першу чергу, зверніться до окуліста. Повністю обстежте очі, і отримайте рецепт на окуляри призначені для бачення зблизька.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1