Як дізнатися, скільки діоптрій зір

скільки діоптрій зір

Як дізнатися, скільки діоптрій зір? Почнемо з того, що це питання є в корені неправильним. Справа в тому, що гострота зору людини залежить не від кількості діоптрій в окулярах. Людині, у якої із зором немає проблем, окуляри взагалі не потрібні, і діоптрій у нього, як таких, немає. Спробуємо розповісти більш докладно.

Справа в тому, що гострота зору визначається за допомогою спеціальної таблиці (таблиці Сивцева), яка є в кабінеті кожного офтальмолога. Якщо із зором є проблеми, фахівець випише рецепт, за яким можна буде замовити окуляри (бажано недорого). зробити це можна в нашій інтернет-оптиці «Львів оптика». Якщо ж проблем із зором немає (гострота зору — 0,8-1,0), то і окуляри не знадобляться.

Діоптрії — це дещо інше поняття. У діоптріях вимірюється сила окулярів або контактних лінз, які носить людина, що має проблеми із зором. Діоптрії (дптр) — одиниця вимірювання рефракції ока, але ніяк не гострота зору. Людина, яка задає питання: як дізнатися, скільки діоптрій у мене зір? — задає питання неправильно. Зір визначають у відносних одиницях, і нормою вважається гострота, яка дорівнює одиниці (1,0).

Навіть співвіднести гостроту зору за кількістю діоптрій в окулярах або контактних лінзах (якщо такі проблеми спостерігаються), вкрай складно. Справа в тому, що зір кожної людини — індивідуальна величина, що залежить від різних умов. Провести точну відповідність між гостротою зору і діоптріями практично нереально. Існують спеціальні таблиці, але дати таку відповідь, яка повністю відповідала би дійсному стану справ, вони не можуть. Так що, задавати питання: як дізнатися, скільки діоптрій зір? — не варто. Відповідь на нього не зможе дати ніхто. Це просто нереально.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1