Як дізнатися зір плюс або мінус

зір плюс або мінус

Як дізнатися, зір плюс чи мінус? Цьому питанню ми присвятимо нашу сьогоднішню статтю, постараємося розповісти про це більш детально.

Досить часто люди говорять, що у них окуляри «плюс» чи «мінус», що це означає? Якщо у людини окуляри «мінус» — це короткозорість, якщо окуляри «плюс» — це далекозорість. Чим же відрізняється міопія (короткозорість) від далекозорості? Оптимальний зір — це такий зір, коли світловий пучок фокусується на сітківці, передаючи зображення в ділянку головного мозку,  яка за нього відповідає. Якщо у людини зір «мінус» — значить у нього міопія, і зображення фокусується перед сітківкою, не потрапляючи на неї. Якщо ж у людини зір «плюс» (далекозорість), то ситуація відрізняється кардинально — зображення фокусується за сітківкою.

Як з цим боротися?

Для коригування короткозорості використовують лінзи, які розсіюють пучок світла, переносять фокус зображення вдаль, на сітківку. У тому випадку, коли у пацієнта діагностується далекозорість, застосовуються спеціальні лінзи для окулярів, які навпаки — фокусують пучок світла, дозволяють йому потрапляти безпосередньо на сітківку, а не за неї.

Візуальне спостереження

Ще один спосіб дізнатися, який у людини зір — «плюс» чи «мінус» — подивитися через його окуляри:

  • якщо у людини далекозорість ( «плюс») — предмети зорово збільшуються;
  • якщо у людини короткозорість ( «мінус») — предмети стають менше.

Ну і, звичайно ж, прекрасний спосіб дізнатися необхідну інформацію, піти на прийом до офтальмолога. Він знає, як дізнатися зір плюс або мінус у пацієнта.

Як з короткозорістю, так і  з далекозорістью можна впоратися, якщо вдатися до радикальних методів — хірургічного втручання. Якщо ж говорити про корекцію зору, тут безумовний лідер — окуляри чи контактні лінзи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1