Як зберегти свій зір

Бережіть свій зір

Як ви самі псуєте свій зір

Якщо проблеми із зором викликані поганою спадковістю або особливостями організму, то запобігти їх буде неможливо. Однак, дуже часто причиною проблем із зором є помилки. Дізнайтеся, як потрібно доглядати за контактними лінзами, і чому в кінці робочого дня ви відчуваєте сухість в очах.

Ви забуваєте про темні окуляри

Сонцезахисні окуляри не для додання стилю образу і навіть не для зручності. Їх призначення — захист сітківки ока від ультрафіолетового випромінювання. Опік від ультрафіолету може бути дуже серйозним, тому в сонячну погоду завжди слід надягати темні окуляри, а при використанні лінз потрібно вибирати моделі з захистом від ультрафіолету. Ні в якому разі не можна дивитися на сонце без захисту — це призводить до незворотних наслідків для очей. Перебувати в солярії ще небезпечніше, ніж під відкритим сонцем, там ультрафіолетові промені набагато сильніше і агресивніше, вони стають причинами опіків і запалень на очах. Не менш небезпечне сонячне світло, відбите від снігу, води, піску та асфальту.

Ви допускаєте помилки у використанні контактних лінз

Лінзи мають в собі як переваги, так і недоліки. Ходити в лінзах набагато зручніше, ніж в окулярах, їх не потрібно поправляти, від них не болить голова, з ними можна забути, що ви погано виглядаєте. Але використання лінз підвищує ймовірність занести в очі інфекцію, особливо якщо робити це неправильно. Може здатися, що використання одноденних лінз повторно не небезпечно, але вони для цього не призначені, це загрожує бактеріальним зараженням.

Не можна знаходитися в лінзах довше терміну, на які вони розраховані, не можна мінятися лінзами з іншими людьми, не можна спати в лінзах.

Заборона поширюється і на відвідування душу або басейну в лінза, контактні лінзи категорично не можна мочити, це завдає шкоди не тільки лінзам, але і очам, аж до сліпоти.

Головним аспектом захисту очей від інфекцій буде дезінфекція багаторазових лінз. Дезінфікуюча рідина не повинна використовуватися повторно, вибирати лінзи і розчин можна тільки після консультації з фахівцем. Важливо не переплутати місцями ліву і праву лінзу і не чіпати латексну поверхню брудними руками.

Ви трете очі руками

Іноді дуже хочеться потерти очі руками, це знімає напругу і розслаблює, але при цьому заносить в очі багато бактерій і викликає кон’юнктивіт. Також любителі потерти очі руками ризикують заробити кератоконус, при цьому захворюванні рогівка очей стає тоншою і набуває конусоподібну форму. Якщо щось потрапило в око, то не потрібно намагатися дістати смітинку руками, цим ви тільки заженете її далі, потрібно почати швидко моргати, тоді в оці утворюються сльози, які вимиють забруднення.

Ви використовуєте прострочену косметику для очей

Дівчатам буває дуже шкода розлучитися з коханою тушшю або олівцем для очей, навіть після закінчення терміну придатності. Використання простроченої косметики провокує інфікування очей. Найнебезпечніший трюк — це розведення туші водою або лосьйонами, якщо туш затверділа, її потрібно негайно викинути.

Ви довго не відриваєтеся від комп’ютера або смартфона

Якщо після робочого дня ви відчуваєте, що ваш зір падає, значить, ви дуже довго дивилися на екран комп’ютера або смартфона. Причина в тому, що, дивлячись на екран комп’ютера ви рідше моргаєте, в очах виділяється менше слізної рідини, з’являється дискомфорт від сухості в очах і втома. Якщо терпіти ці відчуття протягом 20 хвилин, то зір почне відчутно падати. Цього можна уникнути якщо використати захисні окуляри із спеціальними лінзами Blue Cut. Американські офтальмологи розробили правило «20-20-20». Він звучить так, що кожні 20 хвилин проведені біля екрану ви повинні відволікатися і дивитися як мінімум 20 секунд на об’єкт хоча б 6 метрів від вас. Наприклад: переводіть погляд з екрану на дерево за вікном, тоді напруга в очах стане нижче.

Ви не використовуєте захисні окуляри

Будь-яка робота по дому становить потенційну небезпеку для очей. Одягаючи захисні окуляри перед тим, як почати косити газон або проводити прибирання сильними хімікатами, ви не будете виглядати кепсько — ви будете захищати свої очі від пошкоджень.

Ви не відвідуєте офтальмолога

Навіть якщо ваш зір не дає вам приводу для занепокоєння необхідно один раз в два роки відвідувати офтальмолога з метою планової перевірки зору. Людям, які носять окуляри або лінзи, необхідно перевіряти зір як мінімум раз на рік, діагностика покаже, чи не час поміняти параметри оптики.

Ви використовуєте краплі від почервоніння

Такі краплі є виходом для рідкісного використання, наприклад, коли після безсонної ночі очі стали червоними, а з ранку потрібно виглядати бадьорим і працездатним. Занадто часте використання крапель від почервоніння дає зворотну реакцію, після закапування очі починають червоніти ще сильніше. Найчастіше очі червоніють з двох причин, від кон’юнктивіту або через лопання судин. В обох ситуаціях почервоніння спадає через один-два тижні. Якщо після закінчення зазначеного терміну почервоніння не проходить, то це привід для негайного звернення до лікаря-офтольмолога.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1